Ritmikus gimnasztika sportágban rendeztek Országos Diákolimpia döntőt a hétvégén Pécsen, amelyen három korcsoportban 12 versenyzővel vett részt a Lovasakadémia SC RG szakosztálya.

A döntőbe jutáshoz két selejtezőn kellett a lányoknak túljutni, így a baranyai megyeszékhelyen minden korosztályból és kategóriából a legjobbak vettek részt.

A somogyi egyesület három országos diákolimpiai bajnokot avatott. Az 1/B kategóriában Borbély Kata (Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Kisfaludy Utcai Tagiskola) újbudai ellenfelével kiemelkedve a mezőnyből nagy csatát vívott és végül szabad gyakorlatával és összetettben második, míg karika gyakorlatával első helyezést ért el. A dobogó harmadik fokára összetettben és karikával Herskovits Borka (Nagyatádi Bárdos Lajos Sport Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) állhatott fel. Összetettben Várföldi Dorina (Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola, Kaposvár) 6., Király Gréta (Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Zrínyi Ilona Tagiskola) 7., Gazda Véda (Dombóvári József Általános Iskola, Dombóvár) 12. helyezést ért el.

2/B kategóriában Laklia Lúcia (Nagyatádi Bárdos Lajos Sport Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) összetettben és labdával harmadik helyezést ért el, míg szabad gyakorlatáért kapott pontszámával a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Összetettben Kulcsár Adrienn (Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Kisfaludy Utcai Tagiskola) 5., Felden Petra (Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Honvéd utcai Tagiskola) 6., Szombathelyi Zsófia 7., Gyenesei Fanni 9. lett mindketten a Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Zrínyi Ilona Tagiskola diákjai. Németh Szonja (Nagyatádi Bárdos Lajos Sport Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) az erős mezőnyben újoncként szépen helyt állt.

5/B kategóriában Murányi Anna (Ady Endre Gimnázium Nagyatád) háromszoros diákolimpiai bajnokként lépett a szőnyegre, és most is ő számított esélyesnek. Anna a rá jellemző precizitással és nyugalommal adta elő gyakorlatait, végül kiemelkedve a mezőnyből magabiztosan nyerte meg karikával, szalaggal és összetettben is a versenyt.

Az LSC RG végül 5 arannyal, 2 ezüsttel és 3 bronzéremmel zárta a diákolimpiai döntőt. A tavaly júliusban megkezdett szezont így méltóképpen zárták a lányok, hiszen ez idő alatt több országos és vidékbajnoki címet nyertek, összesen 22 versenyen vettek részt begyűjtve számtalan érmet és értékes helyezést.

A lányok folytatják a munkát, csak júliustól kapnak rövid, három hetes pihenőt, utána ismét edzésbe állnak.

A versenyzőket egész évadban az alábbi edzői gárda készítette fel: Dr. Balogh Orsolya vezetőedző, Szabó Anikó, Oláh Dóra, Szolnoki Nikolett, Boros Ninetta és Kiss Pálma.