A 11 bajnoki cím szerzői közül kiemelkedik a gyermek korosztályú Pacskó Dávid teljesítménye, aki összesen 4 egyéni és 1 váltó arany mellett még két ezüstéremnek is örülhetett. A gyermek korosztályban Marosi Blanka nagy küzdelem árán szerzett magyar bajnoki címet 400m uszonyos gyorsúszáson, ugyanezen a távon Tóth Luca 3. helyen zárt. A sok egyéni csúcs megdöntése mellett ezüstérmes lett Tóth Luca 200m uszonyos gyorson, Posza Dorina 100m uszonyos gyorson. Gyermekek közül Durgó Katalin, Marosi Blanka, Posza Dorina és Tóth Luca egyaránt örülhettek még egy-egy egyéni bronzéremnek.

A 4 x50m uszonyos pillangó fiú váltó első helyet (Pacskó, Stadler, Kováts, Stéger) míg a leány váltó második helyet szerzett (Posza, Marosi, Durgó, Tóth).

A 4x100m uszonyos gyors leány váltója magyar bajnok (Durgó, Marosi, Posza, Tóth) a fiú váltó pedig ezüst érmes lett (Pacskó, Kováts, Stadler, Stéger).

Az ifjúsági korosztályban 50 és 100m uszonyos gyorsot Fazekas András, míg 200méteren Stadler Bence nyerte a távot. Ezen kívül az ifjúságiaknál ezüstérmet nyert Fazekas András, Stadler Bence, Hamlin Dorothy, Matesz Viktória és Semostyán Róbert. Bronzérmet pedig Lengyeltóti Bence, Stadler Bence és Stadler Csenge hozhattak haza.

A 4x100m és a 4x200m felszíni váltó tagjaként mind a leány mind a fiú váltók másodikak lettek. A leány váltó tagjai: Matesz Viktória, Hamlin Dorothy, Bognár Nóra, Stadler Csenge.A fiú váltó tagjai: Stadler Bence, Semostyán Róbert, Fazekas András, Lengyeltóti Bence.

A felnőtt korosztályban Varga Krisztina nyert magyar bajnoki címet 100m búvárúszáson, egy-egy ezüstöt 50 és 200m uszonyos gyorsúszáson, míg 50m felszíni úszáson harmadiknak állhatott fel a dobogóra. Kovács Zsófia 400m búvárúszáson ezüst- 100m uszonyos gyorson pedig egy bronzérmet szerzett. A 4x100m felszíni váltó tagjaként (Kovács, Stadler, Hamlin, Varga), szintén egy bronzéremmel térhettek haza. Felnőtt férfiaknál Hamlin Matthew öt darab harmadik helyezést könyvelhetett el, ezzel megnyerve a férfi mezőnyben meghirdetett "Mind közül a legjobb" -nak járó kupát.

Kiemelkedő Varga Erik junior korú sportoló teljesítménye is, hisz a felnőtt mezőnyben 100 és 200m uszonyos gyorsúszáson szerzett bronzérmet.
A megmérettetés végén kihirdették a nyári világversenyre utazók névsorát is. A verseny során kiharcolta részvételét a 18 éven aluliak szerbiai kontinensviadalára (július 1-7.) Varga Erik, aki több egyéni és váltó számokban is rajthoz fog állni.

Az idén Yantai (Kína) városában megrendezésre kerülő világbajnokságra (július 15-23.) Varga Krisztina mellett Kovács Zsófia is biztos tagja lett a felnőtt válogatottnak, akivel együtt teljes a magyar női csapat, így az egyéni távok mellett rajthoz állnak a 4x100m felszíni váltóval is.

Címkék: Kaposvári 1.MCM- Diamant Adorján SE, uszonyosúszás, Eger, sport