Szombaton lezárult a 2014/2015-ös férfi kosárlabda bajnokság alapszakasza, kialakult a felső-, közép-, és alsóházi középszakasz mezőnye

A fiúk a bravúros szombathelyi győzelem után a felsőházban kezdhetik a középszakaszt. A lehetséges menetrendet ide kattintva lehet végigböngészni.

Szurkoljunk együtt a KKK-nak!

• 12:45:09

Kövessék velünk a Kaposvári KK első középszakaszbeli mérkőzését 18 órától!

• 18:05:33

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:06:31

Alig egy hétnyi pihenő után máris folyta szereplését a Kaposvári KK csapata az NBI/A csoportos kosárlabda-bajnokságban.

• 18:07:30

A középszakasz első fordulójában rögtön egy roppant nehéz mérkőzéssel kezdenek a fiúk, hiszen a címvédő Szolnoki Olaj otthonában kell pályára lépniük Fekete Ádám tanítványainak.

• 18:08:45

A két csapat nem is olyan rég a kupában csapott össze legutóbb. Akkor a későbbi győztes Szolnok nagyon magabiztos játékkal győzte le a mieinket.

• 18:10:17

Ezúttal sem lesz könnyű dolguk Hendleinéknek, hiszen most ráadásul nem semleges pályán, hanem a Tiszaligeti Sportcsarnokban kell helytállniuk a srácoknak.

• 18:11:35

Kaposvári KK

A találkozó pedig már el is kezdődött, ahol mi szereztük meg a vezetést Marko Spica kosarával.

• 18:11:50

Adós vagyok még a kezdőkkel.

• 18:12:44

Szolnoki Olaj

A hazaiaknál Lee, Rakics, Báder, Brkics és Gipson a pályán.

• 18:13:32

Mi pedig a már mostanában jól megszokott Raivio, Frazier, Spica, Jancsikin, Hendlein csapattal állunk fel az elején.

• 18:14:40

Spica kosarára két hazai találat érkezett válaszul. Előbb Báder talált be a palánk alól, majd Rakics süllyesztett el egy hármast a kaposvári gyűrűbe. 5-2.

• 18:15:19

Rakics szerzi a Szolnok újabb pontját, mégpedig egyet, büntetőből. 6-2.

• 18:15:46

Aztán megint Báder eredményes, 8-2-re meglép az alföldi együttes.

• 18:16:34

Bádert ráadásul Spica még faultolta is, így jöhetett az extra büntető, amit értékesített is a szolnokiak centere. 9-2.

• 18:19:16

A hazaiaknál kérdéses volt több játékos szereplése is. Milosevics, Jones, Gipson valamint Somogyi szereplése volt kérdéses, de uttóbbi két játékos végül vállalni tudta a mai találkozót.

• 18:20:21

Henldeinnek sikerült szépítenie közben, de az ő két pontjára megint öt szolnoki érkezett válaszul Keller és Vojvoda révén. 14-4.

• 18:21:16

Újfent Hendlein talál be nálunk, mégpedig a palánk közvetlen közeléből. 14-6.

• 18:21:47

Lee dob be két büntetőt, ismét visszaáll a tíz pontos különbség. 16-6.

• 18:22:34

Raivio és Vojvoda gyors kosárváltása után 18-8.

• 18:24:07

Horváth Márton szerzi meg az első pontokat a kaposvári "padnak". Ő érkezett csereként a pályára a somogyiaknál elsőként. 18-10.

• 18:25:35

Potyognak a kosarak rendesen, Rakics két büntetőjére Spica felelt egy kettessel, de közvetlen ezután jött egy hármas Vojvodától, így tovább nő a különbség a Szolnok javára. 23-12.

• 18:26:50

Az első negyedben pedig nem is esik több pont, így tíz perc játék után Szolnoki Olaj - Kaposvári KK: 23-12.

• 18:28:52

Spica ketesével folytatódik a második játékrész. 23-14.

• 18:30:23

Az egykoron az ellenfelet erősítő Grebenár Péter is betalál nálunk, így pillanatnyilag 23-16-ra zárkózik fel a KKK.

• 18:31:07

Lee szerzi meg az első mezőnykosarát, 25-16.

• 18:32:37

Wittmann két büntetőjével tovább növeli az előnyét az Olaj. A hazaiak eddig kilenc alkalommal dobhattak büntetőt, szemben a két kaposvárival. 27-16.

• 18:33:37

Brkics triplájával már 14 a Szolnok előnye, 30-16.

• 18:34:02

Beindult a szolnoki henger, Keller zsákol, 32-16.

• 18:34:41

Frazier is megteszi ezt a túloldalon, 32-18-ra "jövünk fel".

• 18:34:55

És időt kér a Szolnok ezt követően.

• 18:35:27

Repül az idő szinte ilyen gyors játék mellett, máris a negyed felénél járunk.

• 18:37:43

Frazier büntetőzhetett, de a két kísérletéből csak a második volt pontos. 32-19.

• 18:38:17

Keller pöttyint be egy újabb duplát, 34-19.

• 18:39:49

Benke Szilárd is dobhatott kettőt Vojvoda faultja után, de Frazierhez hasonlóan ő is csak a másodikat váltja pontra. 34-20.

• 18:41:21

Benke most viszont ad egy gólpasszt Spicának, aki beverte a tempót középtávolról. 34-22.

• 18:42:54

Közeleg az első félidő vége, Brkics kosarával 36-22-re módosul az állás.

• 18:45:00

Egy-egy kosár mindkét oldalon. Ott Báder, nálunk pedig Fodor volt eredményes.38-24.

• 18:46:55

És még slusszpoénra is futotta a Szolnoknak a negyed végén. Brkics kosara zárja a második félidőt.

• 18:47:43

Ezzel a nagyszünetben Szolnoki Olaj - Kaposvári KK: 40-24.

• 19:01:32

Pályán a csapatok, lassan újra útjára indul a labda.

• 19:02:32

Rögtön egy 6-0-ás rohanással indul a Szolnok, amit Fekete Ádám időkéréssel kénytelen megakadályozni.

• 19:03:33

De ez mit sem ért, Brkics bever egy hármast a folytatásban, 49-24 a hazaiaknak.

• 19:04:15

Aztán Hendlein is dob egyet, de azonnal jön a válasz Brikicstől. 52-27.

• 19:05:45

Wittmann is betalál. Röpke három és fél perc alatt 11 pontot ver ránk a hazai alakulat. 54-27.

• 19:08:32

Keller két sikeres büntetője után Jancsikin megszerzi az első pontjait a másik oldalon. Rögtön hármat, egy 2+1-es akcióból. 65-30.

• 19:09:04

Újabb kaposvári kosár, ezúttal Hendleintől, 56-32.

• 19:14:26

Somogyi és Vojvoda két-két büntetőjére Hendlein és Benke válaszol egy-egy duplával. 60-36.

• 19:15:22

A harmadik negyed is nagyon gyorsan lepörög, gyors játék jellemzi a csapatokat.

• 19:15:50

Keller szerzi a Szolnok újabb pontjait, 62-36.

• 19:16:29

Jancsiint hint egy hármast, 62-39.

• 19:17:56

De a negyed végén megint jön a slusszpoén. Ráadásul mekkora, Vojvoda labdája Kellert találta meg az utolsó pillanatokban, aki tőle szokatlan szerepkörbe került, de jól oldotta meg a hirtelen jött feladatot, és egy hárompontossal(!) zárja a harmadik játékrészt.

• 19:18:21

Az utolsó negyednek így 65-39-es állásról vágnak neki a csapatok.

• 19:21:16

Ami már el is kezdődött. Villámrajtal mégpedig, a gyors kosárváltások után jelenleg 71-46 a hazaiaknak.

• 19:22:01

Wittmann dob be egy hármast, ami összességében a nyolcadik volt szolnoki részről. 74-46.

• 19:23:07

Majd beesik még két tripla, egyet Frazier, egyet pedig Brkics vállalt. 77-49.

• 19:25:34

77-53 Frazier ziccerével. Bő öt perc van még vissza a találkozó végéig.

• 19:26:25

Somogyi szerez két pontot a palánk alól, 79-53.

• 19:26:44

Spica pedig a büntetővonalról, 79-55.

• 19:28:27

Gyors öt pont érkezik Fraziertől, egy tripla és egy zsákolás formájában. 79-60.

• 19:28:44

Szolnoki időkérés követi mindezt.

• 19:31:40

Brkics araszolt el szép csendben a húsz pontig, ő csapata legeredméynesebbje ezzel. A szerb büntetői után 81-60.

• 19:33:16

Újab gyors kosrarak. Kovács Soma, Somogyi, Pavlovics, majd Raivio talált be, az állás pedig 85-64-re módosul a kis őrület után.

• 19:34:10

Somogyi szerez aztán még két pontot, amit Frazier harmadik triplája követ. 87-67.

• 19:35:07

Nincs már sok vissza a találkozóból, gyakorlatilag egy-egy utolsó támadásra van már csak idő.

• 19:36:02

Raivionak sikerül még kozmetikáznia az eredményen, 87-69.

• 19:37:17

De szinte megszokott módon a hazaiaké volt az utolsó szó. Wittmann dobott még be egy hármast, kerekké téve a szolnoki pontszámot.90-69.

• 19:37:32

Ez pedig egyben a végeredmény is.

• 19:38:30

A Kaposvári KK tehát elveszíti első mérkőzését a középszakaszban, de ez szinte borítékolható volt a két csapat közti különbség ismeretében.

• 19:39:17

Összességében nem lehetünk szomorúak, hiszen helyenként egész jól ment a játék a csapatnak, ami bíztató lehet a jövőre nézve.

• 19:40:37

A fiúk a következő, hétvégi fordulóban máris szabadnaposak lesznek, így legközelebb március 21.-én, szombaton lépnek pályára Hendleinék.