A múlt szombati, 25-20-as hazai diadal után nem úgy kezdett a Siófok a bécsi visszavágón, ahogy azt a szakvezetés és a népes magyar szurkolótábor elképzelte: öt perc alatt négy gólt dobott a Hypo, így Golovin edző kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze a sorokat. A somogyiak a csapatkapitány, Orbán Annamária góljaival kezdték meg a felzárkózást, de mire utolérték volna ellenfelüket, jött az újabb váratlan helyzet: egy ütközés után megsérült az együttes brazil világbajnok beállója, Daniela Piedade, aki nem is tudta folytatni a játékot. Az SKC többször is feljött három gólra, 10:7 után azonban egymás után hat osztrák találat következett, ami meghatározta a párharc végkimenetelét is.

Such Nelli, majd Szekerczés Luca dobott szép gólt a térfélcsere után, de a házigazda sem vett vissza a tempóból, így a Siófok továbbra is csak futott az eredmény – és a továbbjutás – után. A magyarok védekezése nagyot javult a folytatásban, de tíz perccel a vége előtt még mindig nyolc gól volt a különbség a két együttes között. A lányok azonban nem adták fel, és előbb Szalai Babett villant kétszer, majd Orbán következett, és máris 25:20 állt a táblán. A hajrát aztán jobban bírta a Hypo, így beigazolódott a siófokiak félelme: kevés volt az első meccsen összeszedett előny a visszavágóra.

HYPO NÖ – SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 30-22 (16-7)