A Kazincbarcika elleni bajnoki rangadó és a Studenti Tirana elleni, ugyancsak sikerrel megvívott Challenge Kupa-találkozó után újabb hazai és papíron könnyebb mérkőzés várt a Fino legénységére szombaton délután. A kaposváriak az első hét fordulóban 20, a vendég szolnokiak pedig 10 pontot gyűjtöttek, ez alapján is egyesélyes volt a találkozó. A somogyiak mégsem vették könnyedre a figurát, ráadásul Demeter mester a fiataloknak is több bizonyítási lehetőséget adhatott.

Németh Ferenc kezdte meg a pontgyártást, a Tisza-partiak 4:0-nál jutottak először szóhoz. A kaposváriak az első technikai szünetben 8:2-re, a másodikban pedig már 16:9 arányban vezettek. Jól pörgött a két ex-szolnoki, Tóth és Rása, és a társak is szép megoldásokkal tették hozzá a részüket az eredmény alakulásához. A csereként beállt utánpótlás válogatott Pavlényi Máté egy ász-nyitással tette le a névjegyét, aztán Szabó Alpár juttatta szettlabdához a társaságot, egy elhibázott vendégtámadás pedig pontot is tett a küzdelem végére (25:14, 1-0).

A térfélcserét követően eleinte felváltva estek a pontok, 3:3 után Bagics szerváival lépett meg a Fino. Időnként szép labdameneteket látott a közönség, a hazaiak teljesítménye viszont visszaesett az első játszmához képest. A szolnokiak lelkesen küzdöttek, és sokáig tartották a lépést ellenfelükkel. A szett harmadik harmada 15:16-os állásról indult, Vajda Tamás szép alakítása után vette vissza az előnyt a házigazda. 19:19 után előbb Bagics nyitott pontot érően, majd Pavlényi blokkolt pontosan, és máris időt kért a Szolnok. A Fino ezután 24:20-ig ment előre, és ekkor kevesen gondolták volna, hogy alaposan meg kell izzadni a győzelemért. A vendégek nem adták fel, és egymás után öt pontot gyűjtve, fordítani tudtak. Rása pontjaival kapaszkodott vissza a Demeter-legénység, és végül nem mindennapi csatában sikerült felülkerekedni (29:27, 2-0).

A 17 esztendős Pavlényi pontjával indult a harmadik játékrész, és ezekben a percekben már újra a listavezető irányította a játékot. A hazaiak könnyedén szerezték pontjaikat, ellenfelük pedig fokozatosan fáradt el. 15:8-nál már másodszor kért időt a Szolnok, de a folytatásban már nem tudott öt ponton belül kerülni az együttes. A meccs utolsó támadását Bagics fejezte be, így 70 perces küzdelem után kialakult a végeredmény (25:16, 3-0.)

Fino Kaposvár SE – Szolnoki Főiskola RKSI 3-0 (14, 27, 16)

Kaposvár, 300 néző. V.: Mezei, Vígh.

Fino: Tóth I. 1, Bagics B. 12, Juhász P. 3, Németh F. 2, Rása 10, Szabó A. 8 Csere: Deák (libero), Vajda 5, Pavlényi 10, Magyar B. 1. Vezetőedző: Demeter György.

Szolnok: Germuska 7, Tóth G. 4, Horváth K. 7, Gönczi 12, Varga Z. 4, Balla. Csere: Bene (libero), Szabó A., Dobos. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:0, 6:1, 8:2, 15:8, 20:11, 23:13, 24:14. II. játszma: 3:3, 6:3, 8:6, 8:8, 11:11, 14:14, 17:17, 19:19, 21:19, 23:20, 24:20, 24:25, 26:25, 27:26, 28:27. III játszma: 3:3, 6:3, 12:7, 15:8, 18:13, 20:13, 23:16, 24:16.