Az első félidő nagy részében fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Fradinál Szucsánszki, Pena és Kovacsicz villogott, míg a Balaton-partiaknál Orbán és a több bravúrt is bemutató Pastrovics volt elemében. A játékrész végére aztán elhúzott ellenfelétől a hazai csapat, az első 30 perc után 17-12-es ferencvárosi vezetés állt az eredményjelzőn.

A folytatásban aztán 6 góllal is ellépett a Fradi, a Golovin-csapat azonban nem adta fel! Nemhogy felzárkózott, hanem kiegyenlített, sőt, meg is fordította az állást (19-21)! Pastrovics továbbra is remekelt, Orbán szórta a gólokat, de remekeltek a szélsők, Such és Erdősi is, utóbbi egy parádés kínai figurás találatot is szerzett.

A hajrára úgy tűnt, mégis Fradi-siker születik, a fővárosiak visszavették a vezetést, és még az 59. percben is 28-26-ra mentek. A Siófok azonban felzárkózott egy gólra, néhány másodperccel a vége előtt pedig a korábbi ferencvárosi Such Nelli ki is egyenlített!

Nagy volt a siófoki öröm. Fotó: nso.h
Nagy volt a siófoki öröm. Fotó: nso.hu

Érdemes megemlíteni: tavaly novemberben ugyanezen a pályán 40-23-as FTC-diadal született, a fejlődés tehát szemmel látható. Az SKC hatgólos hátrány birtokában sem zuhant össze, és megérdemelten rabolt pontot nagyhírű ellenfelétől egy végig izgalmas és színvonalas mérkőzésen.

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–SIÓFOK KC GALÉRIUS FÜRDŐ 28–28 (17–12)

Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Dán T., Szloska K.

FTC: Tomasevics – Kovacsicz 5, Soós 3, Mészáros, Tomori 5, Szucsánszki 5, Szarka. Csere: Szikora (kapus), Szamoránsky, PENA 7 (2), Steinbach 2 (1), Vérten 1. Edző: Elek Gábor

SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 5, Szekerczés 5 (3), Wörz, Piedade 3, ORBÁN 10 (3), Erdősi 5. Csere: Németh, Schneider, Deáki, Szalai, Szabadfi. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 6. p.: 4–3. 9. p.: 6–7. 27. p.: 15–11. 31. p.: 18–12. 37. p.: 18–18. 40. p.: 19–21. 44. p.: 22–22. 51. p.: 26–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/6

MESTERMÉRLEG:

Elek Gábor: A második félidő elejéért nagyon kár, elhittük, hogy már a kezünkben van a meccs. A Bajnokok Ligája selejtezőjében kevés lesz ez a teljesítmény.

Golovin Vlagyimir nem kívánt nyilatkozni a meccs után.