A két együttes a legutóbbi évadban még az élvonalban találkozott egymással, és mindkétszer a somogyiak örülhettek a végén.

A másodosztályban most még mindkét csapat veretlen.

A mieink dolgát azonban nehezíti, hogy az MLSZ fegyelmi bizottsága Márton Gábor vezetőedzőt kettő, Házi László kapusedzőt pedig egy mérkőzésre eltiltotta, így nem ülhetnek le a kispadra a bajnokin.

• 17:43:12

Hajrákóczi!

• 19:00:38

Köszöntöm a sportkedvelő olvasókat, ma este is: hajrá, Rákóczi!

• 19:01:13

A Kaposvár és a Mezőkövesd az elmúlt évben még az NB I-ben találkozott egymással. Most a másodosztály rangadóját vívják. Mindkét együttes jól kezdte a szezont.

• 19:01:36

A vendégek kezdték a mérkőzést, azóta szolid mezőnyjáték a gyepen.

• 19:03:30

A Rákóczi összeállítása: Somodi - Kiss M., Kovács O., Bank, Hadaró - Kovács T., Albert Á. - Karacs, Nagy K., Zsdrál - Rajczi.

• 19:04:26

A túloldalon az egykori rákóczis Kulcsár Kornél az ismerős arc.

• 19:07:29

A vendégek összeállítása: Kunsági - Takács P., Ízing, Szeles, Búrány - Balogh B., Máté, Kulcsár, Hegedűs Cs. - Menougong, Balajti.

• 19:08:42

Kicsit aktívabb a Rákóczi, de helyzet egyáltalán nem alakult ki. Pedig már tíz perc eltelt.

• 19:09:58

A 11. percben Kulcsár végzett el szabadrúgást jobbról, 23 méterről, Máté 6 méterről mellé fejelte a labdát.

• 19:16:33

Nagy Krisztián, Zsdrál és Hadaró igen aktív, de mindig hiba csúszik a befejezésbe - eddig.

• 19:19:32

A 20. percben Kovács Olivér vette célba a kaput szabadrúgásból, középről, 32 méterről, de fölé szállt a labda.

• 19:29:41

Időnként megélénkül a játék, időnként alaposan visszaesik a színvonal.

• 19:32:05

Sárga lap

A 34. percben Kovács Tamás kapott sárga lapot.

• 19:40:50

A 42. percben büntetőhöz jut a Rákóczi!

• 19:43:06

Egyelőre nincs büntető: előbb a kapus kap sárgát, majd a vendégeke dzőjét próbálja elküldeni a kispadról a bíró. Nagy nehezen sikerül..

• 19:44:09

Gól

A 45. percben Rajczi az elfekvő kapuds mellett a kapu közepébe lő. 1-0.

• 19:44:21

3 perc a hosszabbítás.

• 19:47:23

Vége az első félidőnek. Az utolsó öt perc marad igazán emlékezetes, ráadásul a vezető gólt is megszereztük.

• 20:02:43

Gól

Az 50. percben, némilg váratlanul, egyenlített a Mezőkövesd. A csereként beállt Engel 20 méterről zúdította a labdát a bal alsó sarokba. 1-1.

• 20:03:56

Bátran, határozottan kezdett a Mezőkövesd, és kis szerencsével gyorsan kiharcolta az egyenlítést.

• 20:09:56

Csere

Az 58. percben Albert helyett Házi Bence a pályán.

• 20:15:00

A gól jót tett a meccsnek, és sajnos a vendégeknek is.

• 20:15:46

Csere

A 63. percben Zsdrál helyett Király Vitalij a gyepen.

• 20:17:24

Csere

A 64. percben Menougong helyett Molnár G. lép pályára.

• 20:17:45

Az elmúlt percekben egyértelmű fölénybe került a Mezőkövesd.

• 20:19:58

Örömmel láttuk a nézőtéren Horváth Tamást, akinek egyre többen szeretnék segíteni a gyógyulását. Innen is: hajrá, Tomika!

• 20:21:36

Kijön a szorításból a Kaposvár, fellélegezhetünk egy kicsit.

• 20:22:57

Sárga lap

A 70. percben Karacs kapott sárga lapot.

• 20:24:26

A 72. percben Engel verekedte el magát a kaposvári kapu torkáig, de végül Somodi zsákmánya lett a labda.

• 20:26:55

A magam részéről most kiegyeznék a döntetlennel az eddig látottak alapján, de biztos vagyok benne, hogy a kaposvári fiúk nem így gondolják a gyepen.

• 20:32:50

Még tíz perc.

• 20:35:00

A 80. percben Balajtitól láthatunk egy erőtlen lövést, könnyedén felszabadítunk.

• 20:36:27

Nincs az a nagy pörgés, összességében alacsony a színvonal.

• 20:37:36

Csere

A 85. percben Király helyett Fejős lép pályára.

• 20:39:55

Nagy Krisztiánt kell ápolni három perccel a vége előtt.

• 20:41:47

A 89. percben Engel lőtt balról, 10 méterről, Somodi védett.

• 20:42:45

4 perc a hosszabbítás.

• 20:43:44

A 90. percben, jobb oldali szabadrúgás után Balajti 7 méteres lövését védte bravúrral Somodi.