Hazai pályán indultak csatába a kaposváriak a 13. alkalommal megrendezett Topic Tornán, a Táncsics gimnázium sportcsarnokában. A kosárlabda szurkolók hagyományos nyári megmérettetésén jó esélyekkel szállt harcba a Mindenkit Megszabunk fantázianevű társaság, amely főként helyi amatőr csapatok tagjaiból állt össze.

A kaposváriak meg is alapozták későbbi sikerüket. Első mérkőzésükön 48:38-ra verték a Pécs-Somogyjád vegyest, majd a képeinken látható találkozón 42:23 arányban bizonyultak jobbnak a kecskemétieknél.

Vasárnap már az elődöntők és a helyosztók következtek a sorban. A kaposváriak előbb 62-45-re verték a szombathelyieket, majd a döntőben 45:38 arányban győztek a paksiak ellen, így elhódították az első helyet. Kaposvár a torna történetében először jutott el a csúcsra. A viadal legjobb játékosa és a hárompontos dobó verseny győztese egyaránt Hernesz Péter lett.