Harmadik győzelmét aratta ezzel a Kaposvár a középszakaszban, és most sem akármilyen skalpot sikerült begyűjteniük Fekete Ádám fiainak.

Kaposvári KK–Soproni KC 78–70 (25–17, 18–19, 15–26, 20–8)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Cziffra Cs., Hegedüs T., Makovszky Sz.

Kaposvári KK: Hinnant (3), Fodor M. (11/3), Puljko (13/6), Hendlein (19), Davis (20/6). Csere: Horváth M. (2), Jancsikin (8/3), Drahos (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Soproni KC: Thomas (7/3), Thompson (-), Boriszov (16/6), Dénes (9/6), Barovics (28). Csere: Ruják (3/3), Tóth G. (4/3), Takács N. (3/3), Trepák (-), Bus (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Patonay Imre.

Kipontozódott: Jancsikin (a 39. percben), illetve Dénes (a 37. percben).

Jók: Hendlein, Davis, Jancsikin, illetve Barovics, Boriszov.

Két egymást igencsak jól ismerő alakulat mérkőzött a felsőházi rájátszás kilencedik fordulójában. A kaposváriak tavaly novemberben legyőzték a Soproni KC csapatát, ám azóta a Magyar Kupa találkozót is beleértve csak határvárosi sikerek születtek. Volt tehát miért visszavágni Déneséknek. Bár mindkét oldalon volt egészségügyi gonddal küzdő játékos, a végül Soproni KC és a Kaposvári KK is teljes együttessel kezdte a bemelegítést.

Az egykor Kaposváron bajnokságot és Magyar Kupát nyerő Dénes Gábor triplájával indítottak a vendégek, de hamar jött a válasz a somogyiak részéről. Hendlein bravúros ziccere után egy büntetőt is értékesített, így már 11–7-re vezettek a kaposváriak. Barovics találataival tartotta a lépést a Sopron, de a védekezésen javító hazai alakulat a negyed végéig 25–18-ra alakították az eredményt. Jancsikin és Drahos hozott újabb lendületet a kaposváriak játékába, Puljko első találatával pedig már tíz egységnyi volt a különbség a két együttes közt. A negyed derekán a soproni védelem megfogta a hazai akciókat, időt is kért Fekete Ádám, hogy megbeszélje játékosaival a követendő taktikát.

A nagyszünetig újra előnyt kovácsoltak Hendleinék, ám a pihenőt követően Boriszov és Thomas tripláival ledolgozta hátrányát a Sopron. Boriszov duplájával már a vendégek jártak előrébb, de csak Puljko újabb találatáig, amit videó-elemzés után végül meghagytak három pontos kosárnak a játékvezetők. Óriási csata zajlott a pályán, minden egyes labdáért keményen harcoltak a felek. Barovicsot nem lehetett fékezni, és Boriszov is szorgalmasan gyűjtötte pontjait. Az utolsó játékrészre négy pontos előnnyel fordulhattak a vendégek, akik ellen nagyon nehéz volt helyzetet kialakítani. A 33. percben Davis kosara hozta meg az egyenlítést 64–64-nél, Hendlein 2+1-ével pedig újra a hazaiak vezettek. Az utolsó percekre is parázs maradt a csata, s nagyon fontos lepattanókat gyűjtöttek be a kaposváriak. Három perccel a vége előtt Dénes pontozódott ki, majd a kispad kapott technikait reklamálásért. Jancsikin zsinórban elért öt pontja a lehető legjobbkor érkezett kaposvári szempontból, Puljko triplája után pedig kis híján felrobbant a csarnok. Davis zsákolása után pedig felállva ünnepelte nagyot küzdő és újabb diadalt arató csapatát a kaposvári publikum.

Fekete Ádám: – Ismét csak gratulálni tudok a csapatomnak! Fáradtak voltunk és ez főleg védekezésben mutatkozott meg. Két dolog közül kellett választanunk, vagy a külső embereket védjük jobban vagy a belső játékot akadályozzuk. A külsőkre próbáltunk odaérni, és elérni, hogy alacsonyabb pontszámon tartsuk a Sopront. Ez végül sikerült is. Nagyon nehéz ez a sorozat, ám ezzel megteremtettük magunknak az esélyt a legjobb négy közé kerülésre, ami fontos nekünk, és úgy gondolom fontos a szurkolóknak is.

Sabáli Balázs: – Az első félidő döntő jelentőségű volt. A Kaposvár azt játszotta, amit akart. Utána egy 12-13 percig tökéletesen megcsináltuk, amit elterveztünk. A végén nem tudtuk tartani a ritmust és a jó százalékkal dobó hazaiak nyerni tudtak. Ha ez számít majd, legalább az egymás elleni összevetésben egy ponttal jobbak vagyunk.

A mérkőzést a kép alatt percről-percre közvetítettük.

• 15:20:53

Hajrá KKK!

• 17:55:38

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasót!

• 17:56:08

Kilencedik fordulójához érkezett a férfi NB I. A csoportos kosárlabda-bajnokságának középszakasza.

• 17:56:38

Kaposvári KK a Soproni KC-t látja vendégül a Városi Sportcsarnokban.

• 17:57:01

Jól hangolt mindkét együttes a hétközi fordulóban. A soproniak hazai pályán verték magabiztosan az Alba Fehérvár csapatát, a KKK pedig a Szolnoki Olaj gárdáját fektette két vállra, a középszakasz eddigi legnagyobb meglepetését okozva ezzel.

• 17:57:21

A Kaposvár a 6., a Sopron a 4. helyről várja ezt a találkozót, de abban az esetben, ha a hétfőn rendezendő Alba Fehérvár - ASE mérkőzésen vendég siker születne, illetve ma a KKK elverné a Soproni KC-t, felléphetnénk a 4. helyre.

• 17:58:56

A soproni csapat bemutatásakor nagy tapsot kapott a két egykori kaposvári kedvenc, Dénes Gábor, illetve Trepák Zoltán, akik tagjai voltak a tíz évvel ezelőtti kupagyőztes, és magyar bajnok Kaposvár csapatának.

• 18:00:23

A játokosok már túl vannak a bemelegítésen, perceken belül kezdődik a találkozó. Hajrá Kaposvár!!!

• 18:02:17

A vendégek kezdőötöse: Thompson, Barovics, Boriszov, Dénes, Thomas.

• 18:02:55

A hazaiaknál Puljko, Fodor, Davis, Heindlein, Hinnant a kezdőben.

• 18:04:20

Dénes Gábor szerzi meg a találkozó első kosarát. 0-3.

• 18:05:07

Erre Heindlein egy zsákolással, Davis pedig egy palánk alóli kettessel válaszol.

• 18:06:07

Majd Fodor dob egy ziccert Davis asszisztjából. 6-3.

• 18:07:32

Egyelőre kosáreső van kedves olvasóink, most épp Heindlein dob faultal együtt egy kosarat, és a büntetője is jó utána. 11-7.

• 18:09:09

Barovics kosarára Davis válaszol. 13-9.

• 18:10:48

Szépen járt a labda ennél a kaposvári akciónál, és meg is találták a legüresebb játékost, nevezetesen Fodort, aki behint egy triplát. 16-12.

• 18:12:07

Barovics volt újra eredményes vendég oldalon. 16-14 ezzel. Úgy fest ma Davis és Barovics csatája egy külön párbaj lesz a meccsen belül.

• 18:14:48

Heindlein Roland szerez örömet a hazai puplikumnak Thompson dobásának blokkolásával. Az eredmény egyébként 17-14.

• 18:16:04

Ez már is tovvább nő, hiszen a soproniak beütik ötödik csapatszemélyiük, így Heindlein büntetőzhetett, de csak az egyik hirhedt palánkosból született pont. 18-14.

• 18:16:50

Heindlein aztán javít, újabb két büntetőt dobhatott, ezúttal száz százalékos teljesítménnyel. 20-14.

• 18:17:44

Tóth Gergely dobja be a sporoniak harmadik hármasát. 20-17.

• 18:18:44

Aztán Fodor dobhatott egy ziccert három az egy elleni szituációból.

• 18:20:16

A negyed utolsó kosarát is mi szerezzük. Davis volt eredményes a triplavonalon túlról. Az első játékrész után így 25-17-es KKK vezetés áll az eredményjelzőn.

• 18:22:57

El is kezdődött a második negyed, de majd egy perc játék után egyelőre nincs pont.

• 18:23:25

Barovics törheti meg ezt a gólcsendet, ő áll a büntetővonalhoz.

• 18:24:03

Be is dobta mindkettőt a vendégek montenegrói centere. 25-19.

• 18:26:17

Puljkot látták szabálytalannak a játékvezetők, ami önmagában még nem tragédia, ám az már inkább jelenthet gondot, hogy ezzel bónuszba kerülünk, és így minden fault után büntetőzhet a vendég csapat.

• 18:27:00

A vendégeknél frissen beállt Tóth Norbert pedig dobhatott is kettőt, melyből csak egy ment be. 25-20.

• 18:27:40

Heindlein, illetve Jancsikin kosarai után 29-20 ide.

• 18:28:25

Három perc telt el a negyedből, és itt az első időkérés. Sabáli Balázsnak akadt mondani valója a soproni játékosoknak.

• 18:29:52

A szusszanásnyi szünet után Barovics büntetőivel folytatódik a meccs. Kettőt dobhatott, egyet mellé, egyet be. 29-21.

• 18:30:51

Puljkonak eddig a hármasok nem igazán mentek, de most közelről nem hibázott.

• 18:31:45

Barovics büntetőzhetett ismét, a forgatókönyv hasonló volt, mint pár perccel ezelőtt. Egy jó, egy rossz dobás. 31-22.

• 18:33:18

Némi kritika éri a sporikat a lelátóról. "Nem hiszem el, hogy össze-vissza fütyörésztak!" Van benne valami, mert ismét hazai fault, és ismét vendég büntetők. Boriszov pedig értékesíti is mindkettőt.

• 18:33:53

Davis bedobja mai második hármasát. 34-24 ezzel.

• 18:34:22

Erre Barovicsnak egy zsákolás a válasza. 34-26.

• 18:36:34

Takács Norbert hármasa hozza meg a vendég szurkolók hangját, zúg az SKC, SKC. 34-29.

• 18:38:02

És itt az első hazai időkérés is. 3:03 van vissza a félidőig.

• 18:39:37

Az időkérés után Puljko harcol ki egy faultot. Kettőt dobhat.

• 18:39:58

Egyébként ezzel a Sopron is bónuszba került.

• 18:40:29

Jó mind a két Puljko-büntető. 36-29.

• 18:41:59

Fodor Marci adott egy hatalmas passzt Heindleinnek, aki a ziccert ugyan kihagyta, de nem véletlenül. Boriszov ütött neki oda.

• 18:42:41

Heindlein Roland pedig nem is hibázott ez után a vonalról. Két jó büntetőjével 38-29.

• 18:43:44

Egy soproni eladott labdából megindulva Puljko szerez kosarat, 40-29 ezzel, Sabáli Balázs pedig azonnal kikéri a vendégek második idejét.

• 18:45:13

Boriszov szófogadó fiú lehet, az időkérés után az ő hárompontosával folytatódik a mérkőzés. 42-32.

• 18:45:49

Barovics kettese után pedig tízen belülre jönnek a vendégek. 42-34.

• 18:47:56

Hét másodperccel a félidő vége előtt Barovics állhatott a büntetővonalhoz. Bedobta mind a kettőt, Fekete Ádám pedig időt kért, hogy felrajzoljon a fiúknak egy figurát, hogy ne a soproniak nevethessenek utoljára a nagyszünet előtt.

• 18:48:57

Nem biztos, hogy ez szerepelt a tábláján, de így sem jövünk ki rosszul az esetből. Majdnem eladjuk a labdát, ám Jancsikin megmenti, és még egy faultot is kiharcol.

• 18:50:11

Azonban Jancsikin az egyiket dobta csak be, és ezzel ki is alakul az első félidő végeredménye, 43-36.

• 19:04:13

Még melegítenek a csapatok, de lassacskán folytatódik a találkozó, addig egy-két számadat az első félidőből. A hazaiak legjobb pontdobója Bennet Davis 14, illetve Heindlein Roland 12 ponntal. A vendégeknél Barovics viszi a prímet ebben a statisztikában 16 ponttal.

• 19:05:10

Elkezdődik a találkozó harmadik negyede. Bennet Davis pedig tovább folytatja a pontgyártást. A duplájával 45-36.

• 19:07:07

Boriszov dob be egy hármast a sarokból, majd Thomas is megteszi ugyan ezt, csak kicsit arrébról, így 45-42-re feljönnek a vendégek.

• 19:07:48

Barovics újabb kosara után már csak egy pont maradt, a korábbi 11 pontos előnyünkből. 45-44.

• 19:08:49

Fodor Marci azonbnan tesz arról, hogy a vezetést ne szerezzék meg a vendégek. Az ő ziccere után 47-44.

• 19:10:06

Dénes Gábor sajnos dob egy hármast, és ami még nagyobb baj, hogy ez után eladjuk a labdát, amelyből Boriszov dob egy üres ziccert. 47-49 oda.

• 19:10:52

Puljko dob egy hármast, de több soproni játékos, illetve Sabáli Balázs is azt reklamálja, hogy csak kettőt ért a dobás.

• 19:12:20

A játékvezetők ezt követően megállítják a mérkőzést, és videón nézik vissza az esetet. A döntésük pedig az, hogy Puljko a hárompontos vonal mögül talált be.

• 19:13:24

A kis közjáték nem zavarta meg Dénes Gábort, aki dobott gyorsan egy közeli kettest. 50-51.

• 19:14:18

Fodor kapott remek labdát Davistől, és a ziccer is jó utána. 52-51.

• 19:15:25

Barovics dob egy kosarat faulttal együtt, és a büntetője is jó sajnos. 52-54.

• 19:16:36

Horváth Márton szed le egy támadólepattanót, és szerez belőle két pontot. 54-54.

• 19:17:35

Heindlein Roland pedig visszaszerzi kosarával a vezetést a Kaposvárnak. 56-54.

• 19:19:26

Ismét soproni játékos a büntetővonalnál, a mérkőzésen tizennegyedszerre. Aki dobhat, Boriszov.

• 19:20:25

Jó mind két büntetője. 56-56.

• 19:21:20

Barovics továbbra is csapata legjobbja. Ő szerez a soproniaknak egymás után négy pontot. 56-60.

• 19:22:07

Majd Dénes Gábor is megmutathatja, hogy ő hogy tud büntetőt dobni.

• 19:22:44

Kettőből csak egyet tudott értékesíteni.

• 19:23:35

Drahos dob ezt követően egy kettest, melyre a Sopronnak megint büntetőkből sikerült válaszolnia. 58-62.

• 19:25:21

Másodpercek voltak hátra már a negyedből, Thomas ráemel egy távoli hármast a dudaszó pillanatában, de a labda kiperdült a gyűrűből. A harmadik negyed így 58-62-es vendégvezetéssel zárul.

• 19:26:28

Máris folytatódik a találkozó, és Heindlein kosarával 60-62-re jövünk fel.

• 19:26:51

Hinnant pedig egy középtávolival kiegyenlít!

• 19:28:25

Rujákot Hinnant blokkolja ziccer közben, ám a hullámban érkező Barovics a kosárba juttatja a labdát. 62-64.

• 19:30:39

Davis kosarával újra ega a meccs. 64-64. Davisnek ez volt a 18. pontja.

• 19:31:50

Heindlen Roland szerez egy kosarat faulttal együtt! 66-64.

• 19:32:13

És a büntető is jó.

• 19:33:26

Öt és fél perc van vissza a negyedik negyedből, Sabáli Balázsnak pedig mondanivalója akadt, így időt kért.

• 19:36:20

Az időkérés után már egy perc is eltelt a játékidőből, de kosár nem esett.

• 19:37:53

Dénes Gábornak ennyi volt mára ez a mérkőzés. Odaütött Heindlein Rolandnak, és ezzel begyűjtötte ötödik személyihibáját.

• 19:39:40

Sabáli Balázs kihúzta a gyufát a játékvezetőknél, addig reklamált, míg nem fújtak neki egy technikait.

• 19:41:09

Puljko bedobta a technikaiért járó büntetőkből az elsőt, a másodikat viszont kihagyta. Oldalról jöhettünk, de újabb kosarat nem sikerült szereznünk.

• 19:42:06

Jancsikin dob egy kettest, majd egy hármast is. E két kosár közé Barovics büntetője férkőzött be. 73-65. Soproni időkérés.

• 19:43:51

Kettő perc van már csak hátra, amikor Jancsikinre most egy mezőnyfaultot fújnak a játékvezetők. Mivel bónuszban vagyunk, két büntetőt dobhat a sértett Barovics, de csak egyiket tudta célba juttatni.

• 19:44:55

Puljko pedig csak megszerzi nyolcadik próbálkozásából az első hárompontosát. Mikor, ha nem a vége előtt egy perccel. 76-66.

• 19:45:29

Barovics büntetőzhetett, kettőből egy volt jó.

• 19:46:44

Letámadott a vendég csapat, de eredménytelenül. Gyors passzokkal felhoztuk a labdát, Davis pedig egy látványos zsákolással ugrasztotta fel a hazai nézőket. 78-68.

• 19:48:13

Boriszov még bedob két büntetőt, de ez már csak arra volt elég, hogy kozmetikázza a végeredményt, ami 78-70.

• 19:49:20

• 19:50:49

Én ezennel megköszönöm a figyelmüket, és a végeredménnyel búcsúzom. Kaposvári KK- Soproni KC: 78-70.