Az első félidőben jobbára fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégek részéről Orbán és Erdősi volt elemében, míg a Békéscsabánál Leposava és a kapuban Terenyi villogott. Egy-két gólnál nagyobb előnyt egyik gárda sem tudott az első 30 percben kiharcolni, a félidő 14-14-es döntetlennel zárult.

A második játékrész aztán rémálomszerűen kezdődött siófoki szempontból. Az első vendégtalálatra egészen a 6. percig kellett várni, az 1-7-es siófoki kezdés pedig sajnos sok mindent eldöntött. A Békéscsabánál Barján és Leposova továbbra is remekelt, és Terenyi is több bravúrt bemutatott. A vendégeknél Orbán és Erdősi szerezte a gólok többségét, a kapusteljesítmény azonban sajnos elmaradt a várttól.

Néhány perccel a vége előtt így is megvolt a sansz a siófoki pontszerzésre, azonban néhány kimaradt ziccer, védekezésbeli figyelmetlenség és Terenyi-bravúr megpecsételte a vendégek sorsát.

A vége így 30-27-es Siófok-vereség lett, vagyis a Balaton-partiak átka továbbra is él: a Siófok élvonalbeli története során még sosem nyert bajnoki meccset a Viharsarokban.

Folytatás április 15-én hazai pályán, a Fehérvár ellen.

null

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 5–8. HELYÉRT
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 30–27 (14–14)
Békéscsaba, 800 néző. V: Medve, Nagy I. L.

BÉKÉSCSABA: Sipeki – Csáki 4, BARJÁN 9 (4), SZÖGI 1, Szabó V. 2, GLUSICA 6, Kelemen 2. Cs: TERENYI (kapus), Walfisch 4, Hanczvikkel, Nyikolajenko 1, Dombi 1, Gávai. Edző: Bakó Botond

SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 1, Szamoránsky A. 3, Németh Cs., LÉRÁNT 5, ORBÁN 8, ERDŐSI 6. Cs: Futaki, Nagy É. (kapusok), Szalai 3, Dajka, Varga N. 1, Szabadfi, Deáki. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–7. 13. p.: 8–7. 18. p.: 9–11. 25. p.: 14–13. 36. p.: 19–14. 44. p.: 22–19. 47. p.: 25–19. 49. p.: 25–22. 52. p.: 26–24. 59. p.: 28–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

Bakó Botond: – Tipikus első mérkőzés, már ami a rájátszást illeti. Hullámzó játékkal, sok hibával, de mellette sok szép megoldással nyertünk. A kapuban Terenyi Bianka nagyot alkotott.

Golovin Vlagyimir: – A második félidő első öt perce eldöntötte a mérkőzést. Készülünk tovább, a Fehérvár ellen hazai pályán javítani szeretnénk.