fino kecskemét magyar kupa

A csapatkapitány Geiger András nélkül vágott neki az idei bajnoki döntőnek a Fino legénysége, a trónkövetelő kecskemétiek pedig jó formában, tele önbizalommal érkeztek a kaposvári városi sportcsarnokba. Már az első játszmában kiderült, hogy igen nehéz dolga lesz a címvédőnek. A vendégek már az elején lépéselőnybe kerültek, hatásosan nyitottak, pontosan támadtak, a házigazda pedig csak futott az eredmény után. Mindkét oldalon láthattunk foghatatlan szervákat, a szett derekán viszont már hat pont volt a Kecskemét előnye. A kaposváriak két pontra felzárkóztak, a végén viszont Csoma nyitása pontot tett a küzdelem végére (21:25, 0-1).

A folytatásban is a kupagyőztesnek ment jobban, a Fino 3:8-ról kezdte meg a felzárkózást, és ez olyan jól sikerült, hogy Bozóki Bence ász-nyitása után 12:11-nél már a hazai együttes vezetett. Közben időnként elszabadultak az indulatok, a vendégek hevesen reklamáltak egy-két játékvezetői ítélet után, így a sárga lap is többször előkerült. A játszma közepén fej-fej mellett haladt a két csapat, a végén viszont a Gorter kerekedett felül. Nacsa szettlabdához juttatta a Kecskemétet, Szabó Alpár sikeres centertámadása után pedig eldőlt minden (23:25, 0-2).

Németh Ferenc pontjai vezették be a harmadik játékrészt, 4:2 után aztán zsinórban öt vendégpont következett. A Fino többször is felzárkózott, de az ellenfél minden egyes helyzetben újítani tudott. A végén Csányi szervájával még 20:21-re feljött a házigazda, a végén aztán Szabó A. szervája és Csoma ütése megpecsételte a címvédő sorsát (21:25, 0-3).

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szerdán 18 órakor folytatódik Kecskeméten.

Fino Kaposvár SE – Gorter Kecskeméti RC 0-3 (-21, -23, -21)

Kaposvár, 400 néző. V.. Adler, ifj. Szabó.

Fino: Magyar B. 2, Bozóki 12, Juhász P. 4, Németh F. 10, Dávid Cs. 5, Bokor G. 8. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Csányi 1.

Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Farkas P. 4, Csoma 11, Pádár 18, Nacsa 10, Szabó A. 6, Török R. 2. Csere: Fazekas (libero), Dorcsák.

Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 1:5, 5:5, 5:10, 7:13, 9:15, 13:19, 17:19, 18:21, 21:24. II. játszma: 0:2, 2:4, 3:8, 7:8, 11:11, 12:11, 12:12, 15:15, 19:19, 20:23, 21:24, 23:24. III. játszma: 2:0, 4:2, 4:7, 6:7, 8:9, 10:9, 13:12, 13:17, 15:17, 16:20, 17:21, 20:21, 20:23, 21:24.