diamant

A somogyi lányok hamar bebizonyították, hogy nem csak fogadkoztak a kezdés előtt, hanem valóban mindent megtesznek azért, hogy megverjék egyik nagy riválisukat. Az első játszma teljesen egyértelmű volt: az első technikai szünetben már 8:2 állt a táblán, a szett derekán pedig tíz ponttal járt előrébb a jól pörgő és keveset hibázó Diamant. Rák Rebeka szorgalmasan termelte a pontokat, a társak pedig nyitásban és nyitásfogadásban is jól teljesítettek. Az utolsó pontokat Rák Rebeka gyűjtötte be, és nem maradt el a magabiztos diadal (25:14, 1-0).

A második szett már sokkal nagyobb küzdelmet hozott, de ezekben a percekben is a Diamant-lányok irányították a játékot. Harmath Zsófia ezúttal is nagyszerűen játszott, és a többiek is felnőttek a feladathoz. Amikor a miskolciak felzárkóztak, mindig újítani tudott a házigazda, és 22:20 után három gyors ponttal behúzta ezt a játszmát is. A csata végére Récsei Ágnes tett pontot (25:20, 2-0).

A térfélcsere után a borsodiaknak ment jobban a játék, és négy ponttal elléptek ellenfelüktől. A somogyiak sokáig csak futottak az eredmény után, és a szett derekán, Tobak Eszter ász-nyitásával és Rák szép pontjával sikerült kiharcolni az egyenlítést. 18:18-ról indult a hajrá, és Szajkó blokkjaival megint az MVSC került lépéselőnybe (18:21), aztán Récsei sánca és Pintér Zsanett ütése hozta fel újra a csapatot. 21:21 után Kovács E. pontja következett, majd több buta hazai hiba, amivel el is ment a játszma (22:25, 2-1).

Három gyors ponttal kezdte a negyedik szettet a Diamant, a miskolci egyenlítés után pedig Récsei szerzett fontos pontokat. Az első technikai szünetben 8:5 volt az eredmény, majd négy vendégpont következett egymás után Oláh János Tobakot Ihászra cserélte, a csapat pedig gyorsan visszavette az előnyt. 14:10-nél már másodszor kért időt Toma Sándor, Harmath Zsófia ász-nyitása után pedig már hat ponttal ment a Diamant. Ihász Dóra két foghatatlan szervájával lépett egy nagyot előre a kaposvári együttes, Rácsei ütése után pedig már 20:13 volt az állás. A hajrában sem torpant meg a csapat: Ihász a mezőnyben is nagy hasznára volt az együttesnek, Stirt ütése után pedig pintér Zsanett villant kétszer, és máris véget ért a meccs… (25:17, 3-1)

A szezon eddigi legfontosabb mérkőzésén megszerezte a három pontot a Diamant, és ez a siker erőt és hitet adhat a folytatáshoz.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Albrecht MVSC MVSI 3-1 (14, 20, -22, 17)
Kaposvár, 200 néző. V.: Chaprazov, Horváth M.

Diamant: Tobak 2, Rák 27, Récsei 13, Szívós I. 6, Pintér Zs. 10, Harmath 15. Csere: Csitári (libero), Ihász 2, Stirt 1. Vezetőedző: Oláh János.

Miskolc: Kiss E. 5, Sivák 2, Kovács E. 16, Szajkó 13, Szabó B. 3, Csarkó 2. Csere: Nagy Zs. (libero), Radomszki 5, Szilvási. Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:0, 5:2, 10:3, 15:3, 18:8, 23:12, 24:14. II. játszma: 5:3, 8:6, 1:7, 13:9, 16:11, 18:12, 20:13, 20:17, 21:17, 21:19, 22:20, 24.20. III. játszma: 2:1, 2:3, 3:6, 4:8, 7:11, 9:11, 10:14, 14:15, 15:18, 18:18, 18:21, 21:21, 22:22, 22:24. IV. játszma: 3:0, 4:1, 4:4, 7:4, 8:5, 8:9, 11:9, 13:10, 16:10, 16:13, 20:13, 20:16, 22:16, 23:17, 24:17.