Az első és a negyedik szett a vendégeké volt, az ötödik, rövidített játékrészt pedig izgalmas csatában fordította a maga javára a közönség támogatását élvező somogyi gárda.

A kaposváriak az új évad első tétmérkőzését rögtön a bajnokesélyes Kecskeméttel játzották, így a találkozó a formálódó csapat bemutatkozása mellett tanulságos erőfelmérő is volt egyben. Ezen az estén tért vissza a somogyiak kispadjára a korábbi sikerkovács, Demeter György, aki egy valóban fiatal együttest küldött fel a pályára. Az első percekben a vendégek voltak a nyugodtabbak, 2:5 után azonban elkapta a fonalat a Fino, és az első technikai szünetben már itthon volt az előny. A folytatásban felváltva estek a pontok, a szett utolsó harmadában viszont már az történt a pályán, amit a Kecskemét akart. Az ex-somogyi Csoma vezérletével igen kedvező helyzetben jutott el a játszmalabdáig a társaság, Farkas P. pedig pontot tett a küzdelem végére (20:25, 0-1).

A térfélcsere után újra összekapta magát a somogyi együttes, és előbb Gergye szerencsés ász-nyitásának, majd egy parádés labdamenet végén Nagy József pontjának örülhetett a közönség. Kaszap foghatatlan szerváját követően már 13:9 állt a táblán, és ekkor úgy tűnt, semmi sem állítja meg a kaposváriakat. 17:14 után azonban egymás után öt alföldi pont következett, így kezdődött minden előről. Nagy József blokkjával vette vissza a vezetést a Fino (21:20), és ekkor rögtön kikérte második idejét Gyurkó edző. A Demeter-legénység azonban már nem követte el azt a hibát., mint az előző játszmában: a játékosok végig odafigyeltek, és nagyszerű dolgokat űveltek a pályámn. Kaszap ász-nyitásával nyerő helyzetbe hozta magát a csapat, Nacsa pedig megszerezte a hőn áhított 25. pontot (25:22, 1-1).

A harmadik játékrész elején a Kecskemét került lépéselőnybe. A Fino többször egyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni. A szett közepén Bozóki Bencét is csatába küldte Demeter mester, és a fiatal játékos rögtön ponttal tette le a névjegyét. A hazaiak a legjobbkor, 19:18-nál kerültek először előnybe, Nagy J. sánca után pedig már 21:20 volt az állás. Nem mindennapi izgalmakat hozott a végjáték, de helyén volt a hazai játékosok szíve. Az utolsó labdamenetben Magyar egy remek nyitással, majd egy mentéssel tűnt fel, Gergye pedig beütötte a labdát. (25:23, 2-1)

Lendületben maradt a negyedik szett elején is a házigazda, 9:6 után aztán jött egy hullámvölgy, és a Kalo-Méh a három pontos hátrányból ugyanekkora előnyt kovácsolt. Jobb passzban voltak ezekben a percekben a kecskeméti játékosok, a kaposváriak mellől pedig elpártolt a szerencse, így jöhetett az ötödik, rövidített játékrész... (19:25)

Az utolsó szett hangulatát Lesznyik és Szabó remek blokkja alapozta meg, és 8:5-ös hazai vezetésnél cseréltek térfelet a küzdő felek. A Kecskemét néhány pillanat múlva egyenlített, Kaszap ász-szervája után viszont másodszor is magához rendelte tanítványait a vendégek szakvezetője. Egy hihetetlen labdamenet végén Gergye ütötte be a 12. pontot, és a végkifejletre sem kellett sokat várni: 14:10 után újra Gergye következett, majd az ünneplés pillanatai...

Óriási csatában nagy meccset nyert a Fino, és ez a siker hitet, önbizalmat adhat a folytatáshoz.

Szép volt, fiúk!

Fino Kaposvár - Kalo-Méh Kecskemét 3-2 (-20, 22, 23, -19, 10)

Kaposvár, 400 néző. V.: Adler, Mezőffy.

Kaposvár: Szabó A. 4, Kaszap 5, Nacsa 22, Nagy J. 14, Lesznyik 8, Gergye 21. Csere: Dömötör (libero), Magyar B. 1, Bozóki 1. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Tóth G. 8, Csala 15, Dorcsák 6, Csoma 19, Bokor G. 2, Farkas P. 6. Csere: Szabó T. (libero), Somodi 1, Schulcz 6. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 2:2, 2:5, 6:6, 7:6, 8:7, 15:16, 17:21, 18:23, 20:24. II. játszma: 4:3, 4:5, 8:6, 11:8, 13:9, 13:12, 17:14, 17:19, 19:19, 20:20, 21:21, 24:21, 24:22. III. játszma: 0:2, 5:7, 7:7, 10:13, 15:15, 15:18, 19:18, 19:20, 21:20, 23:22, 24:23. IV. játszma: 1:3, 4:3, 7:4, 9:6, 9:9, 11:14, 13:17, 14:20, 16:23, 18:23, 18:24. V. játszma: 1:0, 4:2, 5:3, 7:4, 8:5, 8:8, 10:8, 13:9, 14:10.