Jön a vizes vb utolsó hete!2017. Július 23. 12:32

Vizes vb 2017

Vasárnap este akár meglehet az első magyar érem is a 17. FINA Világbajnokságon.

• 12:34:59

Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a 200 méteres vegyesúszás délutáni elődöntőjébe a 17. vizes világbajnokságon.

A Duna Arénában vasárnap kezdődött úszóversenyek során a háromszoros olimpiai bajnok 2.07.49 perces idővel nyerte az előfutamot. Jakabos Zsuzsanna a 11. helyen (2:12.10 p) jutott tovább.

Szilágyi Liliána 100 m pillangón a 10. idővel (58.00 mp) lett elődöntős.

Cseh László szintén elődöntős 50 m pillangón (23.41 mp), a nyolcadik helyen lépett tovább.

Kalmár Ákos 400 m gyorson 3:51.35 perccel búcsúzott.

• 12:37:12

Így telt meg ma délelőtt a Duna Aréna

• 12:39:05

Kapás Boglárka és Késely Ajna is bejutott a női 400 m gyors döntőjébe a 17. vizes világbajnokságon.

A Duna Arénában a 15 éves Késely Ajna futamában 4:06.48 perccel harmadik lett, s nyolcadikként került az esti fináléba.

Az olimpiai bronzérmes Kapás Boglárka szintén harmadikként ért célba, 4:05.93 perccel, ezzel ötödikként döntős.

Katie Ledecky 3:59.06 perces világbajnoki csúcsal bizonyult a leggyorsabbnak az előfutamok során.

• 12:48:19

Gyurta Dániel viszont az előfutamban búcsúzott 100 méter mellen. A 200 m mell londoni olimpiai bajnok futamában 1:00.76 perccel nyolcadik lett, összesítésben a 26. helyen végzett.

• 12:52:17

A magyar férfi 4x100 méteres gyorsváltó országos csúccsal bejutott a döntőbe.

A Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd összeállítású négyes futamában harmadik helyen végzett az Egyesült Államok és Olaszország mögött 3:13.28 perccel, s összesítésben ötödik helyen került a esti fináléba.

A Molnár Flóra, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna összeállítású 4x100-as gyorsváltó 3:38.90 perccel a kilencedik helyen végzett, így éppen lemaradt a fináléról.

• 13:29:35

Vízilabdázóink ma még pihennek. A hölgyek holnap Kanadával meccselnek majd az elődöntőbe jutásért, míg a fiúk ellenfélre várnak. Ők a spanyol - orosz továbbjutójával játszanak majd, így 22 órától érdemes ránézni arra az összecsapásra is.

• 14:47:35

Az úszók szövetségi kapitánya egyelőre elégedett.

"Nagyjából a papírformának megfelelően alakult ez a délelőtt." - fogalmazott az MTI-nek a kapitány. Hozzátette, az már most látszott, hogy "Hosszú Katinka bombaformában van".

"A férfiváltónk két országos csúcsa, a stafétát kezdő Kozma Dominiké és a csapaté nagyszerű teljesítmény, de jól úszott a női váltónk is, kevés hiányzott, hogy ők is döntősök legyenek. Öröm, hogy mindkét lányunk, Kapás Boglárka és Késely Ajna bekerült a legjobb nyolcba 400 gyorson, s este döntőt úszhat. Összegezve: jól sikerült a kezdés, várom a folytatást!" - mondta Sós Csaba.

• 16:12:12

A délutáni program majd 17 óra  30 perckor kezdődik. Többek között Hosszú Katinka és Cseh László döntőbe jutásáért is szoríthatunk majd, de a 4x100-as férfi gyorsváltó mellett Kapás Boglárka és Késely Ajna is éremért úszhat a női 400 m gyors fináléjában.

• 16:28:42

Így fest az éremtáblázat ebben a pillanatban. Az első magyar dobogós helyezés még várat magára, de reméljük már nem sokáig!

• 17:14:32

Kapás Bogit elkápráztatta a ma délelőtti hangulat

• 17:23:52

Az amerikai Katie Ledecky nem mellesleg vb rekordot úszott ma délelőtt.

• 17:43:06

A kínai Sun Yang nyeri az első úszó aranyat a Duna Arénában.

• 17:48:20

Szilágyi Liliána ötödik helyen ér célba a női 100 pillangó elődöntőjében. Egyelőre nem tudni, hogy ez döntőt ér-e neki.

• 17:54:26

Kilencedik lett végül összesítésben Szilágyi Liliána, így épp, hogy nem jutott döntőbe. 11 századon múlt mindössze...

• 17:59:25

Cseh László a férfi 50 pillangó elődöntőjében volt érdekelt. A rajtja nem sikerült túl jól, a végeredményre még itt is várni kell.

• 18:02:41

Cseh végül 11. lett összesítésben, így ő is lemarad a fináléről.

• 18:04:04

Kapás Boglárka és Késely Ajna viszont már éremért úszik!!!

• 18:10:33

A női 400 gyors győztese Katie Ledecky.

• 18:11:28

Kapás Boglárka végül ötödik lett, Késely Ajna pedig a hatodik helyen úszott be.

• 18:31:24

Nemsokára Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna elődöntője jön.

• 18:33:32

Előbbitől meglepetés lenne ha nem elsőként jutna tovább, utóbbi hölgynek viszont nagyot kell úsznia a döntőbe kerülésért.

• 18:38:38

Jönnek a magyar lányok!

• 18:43:26

Féltávnál Hosszú első, Jakabos ötöik.

• 18:44:36

Hosszú egy testhosszal nyeri az elődöntőt!

• 18:45:11

Jakabos viszont lemarad a fináléról.

• 18:58:00

Kezdődik a férfi 4x100-as férfi váltó versenye. A kettes pályán a magyar fiúk!

• 18:59:35

Egyelőre harmadik helyen a magyar csapat!

• 19:01:23

ITT AZ ELSŐ MAGYAR ÉREM!

• 19:02:03

A Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd összeállítású négyes nagyszerű versenyzéssel a harmadik helyen futott be!