Egy a végletekig kiélezett mérkőzésen, mindössze egyetlen ponttal kapott ki a Kometa-KVGY Kaposvári KK a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely otthonában az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik meccsén - kezdi tudósítását a delfinek.hu.

Az utolsó negyed elején már tizenöttel is vezettek a somogyiak, de a vasiak szigorítottak a védekezésükön és minden egyes hibát azonnal megtoroltak. Három perccel a vége előtt már egál volt ... A vereség ellenére minden elismerést megérdemelt a csapat, hiszen minden játékos szívét-lelkét kitette a pályára. Ráadásul Filipovity Péterre, Tarján Izsákra és Simon Benedekre sem számíthatott a szakmai stáb.

A bronzcsatában a paksi Atomerőmű SE lesz az ellenfél.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kometa-KVGY Kaposvári KK 93–92 (26–29, 27–15, 11–31, 29–17)

Szombathely, Arena Savaria. Vezette: Benczur Tamás, Makrai Márton, Kapitány Gellért.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 21/6, Tanoh Dez 13/6, Novakovics 3/3, Bognár K. 19/6, Toro 10. Csere: Perl 8, Peterson 8, Keller 5, Filipovity M. 3, Whelan 3/3. Vezetőedző: Milos Konakov.

Kometa-KVGY Kaposvári KK: Trammell 12/3, Wilson 17/9, Szőke Bálint 7/3, Rosics 6/6, Brown 13. Csere: Walker 19/3, Buzás, Völgyi 5, Paár 11/9, Puska B. 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav, edző: Szőke Balázs.

Címkék: Falco, Atomerőmű, sport, Szombathely, elődöntő, bronz, Paks, KKK, Kaposvár