Szegeden kezdte meg szereplését a középházi középszakaszban a Kaposvári KK együttese. T. Price duplájára gyorsan válaszolt Persons a túloldalon. Alston zsákolása után újra a Persons, Alston duó volt eredményes - írja a delfinek.hu.

Az első percekben felváltva estek a kosarak, a védekezéssel mindkét oldalon akadtak gondok. Hilliard sportszerűtlen faultja után Persons növelte tovább a szegediek előnyét. A hatodik percben már időt kellett kérni Nikola Lazicsnak, hiszen 19–10-re lépett el a hazai alakulat.

Martin triplájával ugyan sikerült közelebb férkőzni, de Cook büntetőivel már tíz pont fölé nőtt a különbség a két csapat közt. A negyed vége előtt X. Ford hagyott ki egy zsákolást, így 26–16-al ért véget a játékrész. A folytatásban a volt kaposvári Davis is feliratkozott a pontszerzők közé.

Nagyon rossz százalékkal dobta a triplákat a somogyi alakulat, amely egyre nagyobb hátrányba került. Alston duplájával már kétszer annyi pontot szereztek a hazaiak, mint a kaposváriak, így Lazicsnak ismét időt kellett kérni 38–18-nál. A negyed hajrájában Martin triplával, Hendlein pedig duplával faragott a különbségen. A félidő végeredményét Hilliard állította be 48–36-ra.

A nagyszünet után folytatta a felzárkózást a kaposvári együttes, amely sokkal agresszívebben védekezett, mint az első két játékrészben. 52–47-nél jött az újabb szegedi időkérés. Alston triplája a legjobbkor jött a Szegednek, de X. Ford duplája és Hilliard büntetői nyílttá tették a meccset az utolsó negyedre.

A záró etapban Bognár lendített a hazaiak szekerén, de X. Ford 2+1-es akciójával, valamint a Simándi Árpád technikaija utáni Hilliard-büntetővel már a kaposváriak vezettek 63–62-re. Nagyon sok hibával játszott mindkét együttes ezekben a percekben, sokáig 66–66-állt az eredményjelzőn.

Cook büntetőivel a hazaiak mozdultak el erről az eredményről, így kedvezőbb helyzetből kezdték a hajrát. A hibátlanul büntetőző szegediek tartották vezetésüket, a kulcspillanatokban hibázó vendégek pedig már nem tudták ledolgozni hátrányukat és bár nagyot küzdöttek végül kikaptak az alföldiektől.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 88–75 (26–16, 22–20, 12–21, 28–18)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs, Kovács Nimród János.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (27/9), Balogh (3/3), Cook (12), Bognár (15/3), Alston (19/3). Csere: Davis (10), Keller I. (-), Filipovic S. (-), Kerpel-Fronius B. (2), Szatmáry (-). Vezetőedző: Simándi Árpád. Edző: Kiss Zsolt.

Kaposvári KK: Hilliard (16), T. J. Price (10), Plézer (-), X. Ford (14), Martin (26/6). Csere: Hendlein (7/3), Krnjajszki (-), Diggs (2), Puska (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–6, 7. perc: 19–12, 12. perc: 28–16, 17. perc: 40–22, 23. perc: 52–47, 27. perc: 55–49, 32. perc: 62–63, 37. perc: 71–68. Jók: Persons, Alston, Bognár, illetve Martin.