Nehéz napok elé nézett az Investment Közutasok Kaposvári Tekeklub a hosszú hétvégén. Szombaton a majdnem biztosan kieső Szegvár, hétfőn az Ajka csapatát fogadták bajnoki mérkőzésen. Mindkettőn győzelmi kényszerben voltak a hazaiak, hiszen ha bármelyiken pontot veszítenek, szinte biztos a kiesés. A sorozatot végül kedden Tiszakécskén zárták a kaposváriak a Magyar Kupa mérkőzéssel.

Az ifjúságiak mindkét bajnoki mérkőzést megnyerték, Balogh Kristóf a szombati napon egyéni csúcsot gurított, míg a hétfői mérkőzésen egy sérülés is jelentősen befolyásolta a végeredményt.

A felnőtteknek várakozásoknak megfelelően a Szegvár elleni volt a könnyebb mérkőzés. Az első sorban ugyan nagyon jól kezdtek a vendégek, Pintér ennek ellenére könnyedén szerzett pontot 609 fával, míg Horváth gyengébb kezdése miatt alulmaradt ellenfelével szemben. A második sorban aztán Bóka szoros küzdelemben nyert, Nagy Gergő viszont kereken 130 fát vert gyenge napot kifogó riválisára, így a Közutasok 3:1-re, 132 fával vezettek, a mérkőzés ezzel el is dőlt. A záró sorban még Kálnynak is sikerült a pontszerzés, Sághy kikapott 8 fával, így 6:2 lett a végeredmény.

A hétfői napon a Szuperligában maradásért folytatott küzdelemben rivális Ajka érkezett az Investment Közút Tekecsarnokba, a vendégek 1 ponttal álltak jobban a tabellán, a két csapat őszi mérkőzését a kaposváriak nyerték egy hatalmas fordításnak köszönhetően.

Az első sorban ezúttal Bóka Ákos kezdett és bár az első szettet nyerte az ajkaiak egyik legjobbja ellen, utána már Fodor vette át az irányítást és fordított. Pintér György szállította a biztos pontot, összességében a vendégek álltak jobban 12 fával. A második sorban aztán a szombatihoz hasonlóan remekeltek az Investmentesek. Mindkét pontot megszerezték, Horváth László kiválóan játszott, 635 fáig jutott, mellyel a nap legjobb eredményét érte el. A Közutasok 3:1-re, 67 fával vezettek, az utolsó sornak a faelőny megtartása volt a feladata. Az idegek harcát eleinte a vendégek bírták jobban, féltávnál már csak 5 fa volt a Közutasok előnye, sőt voltak pillanatok, mikor már az Ajka vezetett. Az utolsó szettekre viszont Kálny és Sághy is összeszedte magát és sikerült 19 fával megnyernie a mérkőzést a kaposváriaknak.

A bajnokságból két forduló van hátra, az Investmentesek Szegedre és Győrbe utaznak még. A tabellán jelenleg a 7. helyen állnak a Közutasok, 1 ponttal az Ajka, 2 ponttal a Nagymizdó előtt, ráadásul a két rivális egymás ellen játszik az utolsó fordulóban.

Kedden a Magyar Kupában játszottak a kaposváriak a Tiszakécske vendégeként. A nehéz gurítódészkával rendelkező pályához egyedül Illés Richárd tudott alkalmazkodni, aki pontot is szerzett, a másik 3 pont a kimondottan jól teljesítő hazaiaké lett így 5:1-re nyertek a Tiszapartiak. A visszavágón szinte csak 6:0-ás eredménnyel juthatnak tovább a Közutasok, mivel szettpontból is csak 4-et szereztek, így nehéz feladat elé állnak majd április 15-én.