A férfi teke Szuperliga 2. fordulójában az előző szezonban az előkelő 4. helyen végző Thermalpark Szentgotthárdi VSE-t fogadta az Investmen Közutasok Kaposvári TK csapata.

Az ifjúsági mérkőzés némi meglepetésre kimondottan szorosan alakult. Fajtai Bálint egy pálya kivételével remekelt, meg is szerezte a pontot, második mérkőzésén szereplő Balogh Kristóf pedig majdnem 100 fát javult az előző héthez képest, de végül így is a vendégek nyertek 26 fával.

A felnőtt mérkőzés első sorában Horváth László komoly előnyt szerzett az első szettben, sikerült a harmadik szettet is behúznia, így megszerezte a csapatpontot is. Németh Tibor görcsösen játszott, a második szett ugyan jól sikerült, de így sem volt esélye Cseh Bence ellen, aki 600 fa felett teljesített. Egy sor után a vasiak 67 fás előnyt szereztek.

A második sorban Kálny Krisztián nem tudta tartani a lépést a néhány hete az utánpótlás VB-n több érmet is szerző Cserpnyák Martinnal, ráadásul el is fáradt az utolsó szettre, így a gotthárdi játékos a nap legjobb eredményével könnyedén nyert. Nagy Gergő a hazaiak legjobb eredményét elérve kiegyenlítette a pontok állását, a gotthárdiak előnye ekkor már kerek 100 fára nőtt.

Az utolsó sorban a döntetlen megszerzéséért lépett pályára a Sághy Tamás-Pintér György duó, hamar eldőlt, hogy erre nincs esély, előbbi nagyon gyengén kezdett, a helyére érkező Kis Richárd pedig csak kozmetikázni tudott az eredményen. Pintér megszerezte a csapatpontot, így a mérkőzést 5:3 arányban a Szentgotthárd nyerte.

Egy hét múlva Ajkára utaznak a Közutasok.

Eredmények: Investment Közutasok KTK - Thermalpark Szentgotthárdi VSE 3:5 (3384 - 3528)

Horváth László 567 - Takács Tamás 557 (2:2)
Németh Tibor 536 - Cseh Bence 613  (1:3)
Kálny Krisztián 570 - Cserpnyák Martin 627 (1:3)
Nagy Gergő 605 - Karba Bálint 581 (3:1)
Sághy Tamás (Kis Richárd) 524 - Pákai Zsolt 587 (1:3)
Pintér György 582 - Horváth Viktor 563 (2:2)

Eredmények: Ifjúsági mérkőzés: Investment Közutasok KTK - Thermalpark Szentgotthárdi VSE 1:3 (1021 - 1047)

Fajtai Bálint 551 - Karba Noel (Reibling Olivér) 492 (3:1)
Balogh Kristóf 470 - Cseh Máté 555 (0:4)