A PVSK-MATRO kupa első meccsén is legyőzte a Szegedet csapatunk, amely így döntőt játszhat pénteken este - írja a delfinek.hu.

Az elmúlt héten már találkozott a két együttes a felkészülés során, a Kaposvár Arénában akkor 88–75-ös somogyi diadal született.

A torna második játéknapján pénteken a két vesztes, a házigazda PVSK és a Szedeák együttese 16 órai kezdettel a harmadik helyért, míg a két győztes, a Kaposvár és az Oroszlány csapata a MATRO Kupáért lép pályára 18.30 órai kezdettel a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban.

A bajnoki rajtra készülő Hendleinékre ezen héten aztán még egy összecsapás vár. Szeptember 12-én vasárnap, 17 órakor a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen szerepelnek az alföldiek otthonában.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 81–93 (23–26, 16–24, 22–17, 20–26)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kapitány G., Mintál Cs., Praksch P.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (20/9), Polányi (3/3), Cook (20/9), Bognár (8), Alston (17/6). Csere: Balogh Sz. (-), Keller I. (3/3), Filipovic S. (2), Mayer (2), Kerpel-Fronius B. (6/3). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kaposvári KK: Hilliard (19/9), T. J. Price (14), Plézer (-), Ford (16), Martin (10/3). Csere: Krnjajszki (6), Csorvási (10), Hendlein (11), Puska (5/3), Bogdán (-), Paár (2). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6, 7. perc: 18–19, 12. perc: 24–33, 17. perc: 33–44, 22. perc: 39–53, 27. perc: 52–63, 35. perc: 65–84, 38. perc: 78–90. Kipontozódott: Alston (a 40.percben).

Jók: Persons, Cook, Alston, illetve T. J. Price, Hilliard, Hendlein, Csorvási.

Címkék: torna, felkészülés, KKK, kupa, Kaposvár, kosárlabda, sport