Megkezdte szereplését a férfi teke Szuperliga 2021/22-es szezonjában az Investment Közutasok Kaposvári TK csapata. A kaposváriak az előző szezonban bronzérmes, ám a nyár folyamán némileg átalakult Répcelaki SE-hez utaztak és titkon egy meglepetésben reménykedtek, ami mint utóbb kiderült, nagyon kevésen múlt.

A mérkőzés szokás szerint az ifjúságiakkal kezdődött, a vendégek újoncot avattak Balogh Kristóf személyében, aki még csak pár hónapja tekézik, párja, Fajtai Bálint két gyengébb szettet is teljesített, így a jóval rutinosabb hazaiak könnyedén nyertek.

A felnőtt mérkőzés első sorában Nagy Gergő és Kis Richárd próbálta megszerezni a pontokat, előbbi sikerrel, utóbbi 60 dobásig versenyben volt ellenfelével, de a harmadik és negyedik szettben már nem tudta felvenni a versenyt Horváth Zoltánnal. Egy sor után 30 fás előnyt szereztek a répcelakiak.

A második sorban a tarolásban sokat hibázó Sághy Tamásnak nem sok esélye volt, ezzel szemben Horváth László az első két szett elvesztése után folyamatosan dolgozta le hátrányát, az utolsó dobásoknál már csak pár fa volt a különbség, fordítania viszont sajnos nem sikerült, 3 fával alulmaradt. Két sor után a hazaiak 3:1-re 61 fával vezettek.

A végén Pintér György is nagyon közel volt a pontszerzéshez, de szintén tarolásban elkövetett hibák miatt két szettet kis különbséggel elveszített, majd a harmadikban döntetlenre végeztek ellenfelével, így ez a pont is a hazaiaké lett. Németh Tibor álmosabb kezdés után a második 60 gurításban a maga javára fordította párharcát, ezzel kialakítva a 6:2 arányú végeredményt.

A következő héten a Közutasok hazai pályán fogadják a Szentgotthárd csapatát.