A torna első találkozóját betegség miatt kihagyó Hilliard is együtt melegített be társaival a szegediek elleni találkozóra, és el is foglalta helyét a kezdőcsapatban. A vendégek Jesse Johannes Hunt nélkül készülődtek a meccsre - írja a delfinek.hu.

Ford triplájával rajtoltak a somogyiak, akik Cook találatai miatt nem tudtak ellépni az ellenféltől. Mindkét alakulat amikor csak lehetett erőltette a gyors játékot, de a többet szabálytalankodó hazaiak már öt perc elteltével elérték az öt csapatfaultot. Cook elemében volt, csak ritkán tudták megakadályozni a pontszerzésben. A negyed vége előtt Cook blokkolt óriásit, majd egy triplát is a gyűrűbe küldött, így egymaga 14 pontot jegyzett csapata 25 egységéből.

A folytatásban folyamatosan az egyenlítésért csatáztak a somogyiak, akik Hendlein és Csorvási beállása után javítottak játékukon. Utóbbi büntetőjével a 16. percben 33–33-nál sikerült az egyenlítés is, Hilliard felívelt labdáját pedig Ford húzhatta gyűrűbe. A negyed végi triplapárbajt Hendlein találataival a kaposváriak nyerték, ezzen 45–43 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után felváltva estek a kosarak, Kerpel-Fronius B. sportszerűtlen hibája után kicsit ellépett a Kaposvári KK. A záró szakasz előtt ráadásul a tíz pontos határt is sikerült túllépni. Az utolsó játékrész elején Hilliard remek százalékkal értékesítette helyzeteit és T. J. Price is rendre eredményes volt. Utóbbi találata már a 82–60-as állást jelentette. A végjátékban pedig már csak a különbség mértéke volt kérdéses.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 88–75 (20–25, 25–18, 25–13, 19–19)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 350 néző. Vezette: Horváth A., Szalai Zs., Benedek Z.

Kaposvári KK: Hilliard (20), T. J. Price (18/6), Plézer (-), Ford (19/3), Martin (12). Csere: Krnjajszki (8), Csorvási (3), Hendlein (8/6), Puska (-), Bogdán (-), Paár (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (16/3), Szatmári (-), Cook (19/6), Bognár (17/3), Alston (8/3). Csere: Balogh Sz. (-), Keller I. (6/6), Filipovic S. (-), Mayer (-), Kerpel-Fronius B. (9/3), Polányi (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4, 8. perc: 14–18, 12. perc: 24–28, 17. perc: 33–35, 22. perc: 49–49, 27. perc: 58–52, 32. perc: 71–59, 37. perc: 84–64.

Jók: Ford, Hilliard, T. J. Price, Krnjajszki, illetve Cook, Bognár K.

A torna végeredménye: 1. Kaposvári KK, 2. Naturtex-SZTE Szedeák, 3. KK Vrijednosnice Osijek.

A torna legjobb szegedi játékosa: Keandre Gary Cook.

A legjobb kaposvári játékos: Xavier Ford.

A legjobb kaposvári magyar játékos: Krnjajszki Borisz.

Címkék: orosz lászló emléktorna, szeged, kosárlabda, kaposvári kk, sport