Felváltva estek a gólok a Kaposvári VK szezonbeli utolsó mérkőzésének elején, majd állva hagyta ellenfelét a Pécsi VSK - írja a kapospolo.hu. Kolozsiék sorban szerezték a találatokat, így már az első negyedben elhúzott 5-1-re a PVSK.

A második negyed már jobban indult a somogyiak számára és Horváth Ákos emberelőnyös találatát követően feljöttek 6-4-re a vendégek. A hazaiak azonban szép lassan rendezték soraikat és a nagyszünet előtt ismét meglógtak 4 góllal.

A második félidőben viszont elmaradt az újabb KVK feltámadás, a pécsiek végig pontosabban vízilabdáztak és a lefújásig tovább tudták növelni az előnyüket.

A bennmaradásukat már hetekkel ezelőtt bebiztosító kaposváriak végül 16-9 arányban maradtak alul a szomszédvári rangadón, amivel a PVSK visszavágott a decemberi vereségért is.

Surányi László csapata így a 12. helyen fejezte be a 2020/2021-es OB I-es pontvadászatot.

E.ON Férfi Vízilabda OB I 30. forduló

Pécsi VSK – Kaposvári VK 16-9 (5-1, 4-4, 3-1, 4-3)

Gólszerzők: Kolozsi 3, Csaba 3, Rakonjac 3, Lihotzky 2, Gaszt 2, Zerinváry, Sólyom, Kókai ill. Mijics 4, Vindisch 2, Horváth, Kakstedter, Langiewicz.