A hetedik meccsét vívta a Jászberény otthonában az alsóházi rájátszásban a Kaposvári KK együttese - írja a delfinek.hu. A somogyiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet Baki Gergely, aki a pécsiek elleni összecsapáson agyrázkódást szenvedő Demetre Rivers helyén játszott a hármas poszton.

Ahogy arra számítani lehetett a három légióssal felálló hazai ragadták magukhoz a kezdeményezést és a Coleman, Garrett, Primorac trió vezérletével vezetést is szereztek. A harmadik perctől egy 6–0-ás rohammal lépett meg a Jászberény. A kaposváriak azonban Baki triplájával, valamint Plézer és Hendlein pontjaival 16–15-ig fel tudtak zárkózni, sőt Baki újabb távoli találatával vezettek is. A negyed végeredményét Miliszavljevics duplája alakította 22–22-re.

A folytatásban több labdát is eladtak a somogyiak a Jászberényben pedig Czirbus és Garrett is hiba nélkül dobott. Nagyot küzdöttek a kaposváriak, Baki újabb triplája egyenlítést ért 29–29-nél, a negyed vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban.

A nagyszünet után remekül harcoltak a somogyiak, akik tartották a lépést a vendéglátókkal. Baki negyedik triplája és Miliszavljevics ponterőssége mellett a negyed első felében jól is védekeztek a kaposváriak. Plézer egyenlített újra 62–62-nél és Puska is bátor játékkel szerzett 2+1-es akció után pontokat. Az amúgy is gondokkal küzdő kaposváriaknál Krnjajszki bokája kifordult, így ő is kivált a játékból. A helyét az U23-as csapat irányítója, a 2002-es születésű Takács Arnold foglalta el.

A berényiek egyre inkább felülkerekedtek az elfáradó és fautproblémákkal is küzdő kaposváriakkal szemben. Egy 6–0-ás etappal érték el a tíz pontos különbséget 75–65-nél, de ennek ellenére derekasan küzdöttek Bakiék. A végjátékban Takács két triplájával 84–80-ra zárkóztak a vendégek, így Patai Benjaminnak időt kellett kérni. Végül Garrett biztosította be a győzelmet a jászberényieknek.

Jászberényi KSE–Kaposvári KK 86–80 (22–22, 25–17, 22–26, 17–15)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra Cs., Csabai-Kaskötő B., Lengyel Á.

Jászberényi KSE: Garrett (15/3), Coleman (30), Brbaklics (-), Czirbus (9/3), Primorac (24/6). Csere: Filipovics S. (3/3). Katona (-), Ruják B. (2), Füzi (3/3). Vezetőedző: Patai Benjamin. Edző: Lo Elhadji Malick.

Kaposvári KK: Krnjajszki (2), Miliszavljevics (23/3), Baki (14/12), Bogdán (5), Hendlein (12/3). Csere: Plézer (13/9), Puska (5), Takács A. (-) Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–5, 7. perc: 15–13, 12. perc: 25–24, 17. perc: 35–33, 23. perc: 47–44, 27. perc: 60–59, 32. perc: 73–65, 37. perc: 82–70.

Jók: Garrett, Czirbus, Primorac, Coleman, illetve Miliszavljevics, Hendlein, Baki, Plézer.