Nyert a Vasas Óbuda otthonában az 1. MCM-Diamant KNRC a női röplabda Extraliga bronzmérkőzésének negyedik mérkőzésén, így 2–2-re módosította a párharc állását. A harmadik helyről a Kaposvár Arénában rendezett ötödik meccs dönt.

A mérkőzés előtt egyértelmű volt a helyzet, ha a Vasas Óbuda nyer, akkor övé a bronzérem a női röplabda Extraligában, ha az 1. MCM-Diamant KNRC, akkor a Kaposvár Arénában rendezendő ötödik mérkőzés dönt majd a harmadik hely sorsáról.

A két együttes ebben az évadban immár nyolcadszor feszült egymásnak, és túl sok újdonságra nem lehetett számítani. Inkább a napi forma és a nagyobb motiváltság dönthette el a találkozó sorsát a az esélylatolgatások alapján. A kaposváriak mindenesetre nagy kedvvel vágtak neki az összecsapásnak, és amikor egy parádés labdamenet végén Kump Alíz sáncolt, máris 5–8 volt az eredmény. A vendégek megpróbálták őrizni a kiharcolt előny, de közben a Vasas is játékba melegedett, így élvezetes, izgalmas volt a küzdelem, 14–14 után Kliszura vízfakasztó ütésével került újból lépéselőnybe a Diamant, Helics megmozdulása után pedig 15–18 állt a táblán. A két center, Bodovics és Kump szépen teljesített a háló előtt, és a többiek is lendületbe jöttek. Ezekben a percekben szinte minden összejött a lányoknak, a szett sorsa mégis csak 22–23 után dőlt el a javukra: előbb Kliszura ütött, majd Kump blokkolt.

A horvát Gamma pontjával indult a második játszma, nem sokkal később viszont már a határtalan lelkesedéssel küzdő Diamant vezetett négy egységgel. Ezután is a kaposváriak irányítottak, és Király-Tálas blokkja után már 6–12 állt az eredményjelzőn. A fővárosiak cserékkel próbálkoztak, a túloldalon viszont rendre akadt egy-egy extra megoldás. A csupaszív Matics szerezte a 16. pontot, Kliszura ejtését követően pedig célegyenesbe érkezett a játszma. Kump újabb remek háló előtti megmozdulása szettlabdát ért, egy hazai hiba pedig pontot tett a küzdelem végére.

A harmadik játékrészt is a somogyiak kezdték jobban, riválisuk pedig szerette volna megragadni az utolsó esélyt. A vendégek csúsztak-másztak a pályán, a túloldalon viszont egymást érték a kisebb-nagyobb hibák. Kliszura sokadik klasszis megoldása után már hét pont volt a két együttes közti különbség, és a piros-kékek a folytatásban sem találták az ellenszert. Helics sánca után már 9–17 volt az eredmény, és a 20. pontot is a szerb átló jegyezte. Matics blokkját követően már tízzel vezetett a Diamant, és már csak az volt a kérdés, mikor ér véget a találkozó. A 16–25-ös végeredményt Bodovics Hanna alakította ki.

Szasa Nedeljkovcs tanítványai nagy bravúrral hozták vissza a reményt, és vasárnap 18 órától, hazai pályán újra megmérkőzhetnek a Vasassal. Akkor és ott mindenképpen véget ér az egyik fél harmadik sikeréig tartó bronzpárbaj. A győzelem értékét növeli, hogy a kaposváriak zsinórban kettő elveszített összecsapás után tudtak újra diadalt aratni, ráadásul egy olyan meccsen, melyen sok veszítenivalójuk volt. De mint már oly sokszor, ezúttal is bebizonyították, hatalmas a szívük és addig küzdenek, amíg egy hajszálnyi esélyük van. Ebben pedig nagy szerepe volt a Diamant szabadkai mesterének, aki ezúttal végig nyugtatta a lányokat és ismét elő tudott valami váratlant húzni, amire az óbudaiaknak nem volt válasza.

Vasas Óbuda–1. MM-Diamant Kaposvár 0–3 (-22, -19, -16)

Budapest, zárt kapuk mögött. V.: Bátkai-Katona, Halász.

Vasas Óbuda: Zernovic (7), Kalicanin (6), Gamma (13), Török (6), Strunjak (-), Fábián (2). Csere: Juhár D., Mihály D. (liberók), Caliskan (-), Windisch (-), Kiss G. (1), Giota (8), Takács D. (1). Vezetőedző: Jakub Gluszak.

1. MM-Diamant Kaposvár: Király-Tálas (3), Matics (10), Bodovics (5), Helics (18), Kliszura (13), Kump (7). Csere: Szpin (libero), Szedmák (-). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Másodedző: Böcz Dávid.

A mérkőzés alakulása

1. játszma: 1–2, 4–3, 5–5, 5–7, 7–11, 8–12, 12–13, 14–14, 15–17, 15–19, 15–21, 18–21, 20–23, 22–25 – 29 perc.

2. játszma: 1–2, 2–5, 3–8, 5–9, 7–13, 8–14, 9–15, 11–15, 14–16, 14–18, 15–19, 15–21, 17–22, 19–22, 19–23, 19–25 – 26 perc.

A párharc állása: 2–2.