A férfi kosárlabda NB I./B Piros csoportban a legutóbbi, csonka bajnokságban negyedik helyen záró Bajai Bácska FKE együttesét látta vendégül kedden délután a 2020/2021-es szezonra készülő Kaposvári KK együttese - tudósít a klub honlapja.

A somogyiaknál a bevezetésre kerülő U23-as szabály miatti fiatalnak szánt helyet Krnjajszki Borisz töltötte be a kezdő ötösben. A Kaposvár Arénában zárt kapuk mögött rendezett összecsapáson a Révész Ádám nélkül felálló hazaiak jobban védekeztek az első öt percben és mindössze kettő pontot engedélyeztek az ellenfélnek. Az első negyed végén Aiken ziccere jelentette a 16–10-es részeredményt.

A folytatásban Jakab hét pontjával jött közelebb a Baja, amely Goldring József triplájával a vezetést is átvette. A dobóformával egyik oldalon sem lehettek elégedettek, ez jól tükrözte a félidő 34–27-es állása. Aiken zsákolásával indult a harmadik negyed, az amerikai centert nehezen tartották a vendégek.

Hiába jutott azonban tíz pontos előny közelébe a Kaposvár, a sorozatos hibák miatt nem sikerült megtartani ezt a különbséget. Az utolsó játékrész elején végre Rivers is megszerezte első pontjait, a derekasan küzdő Baja pedig Jakab és Vukicsevics vezérletével a végjátékban fordítani tudott.

Előkészületi férfikosárlabda mérkőzés: Kaposvári KK–Bajai Bácska FKE 67–69 (16–10, 18–17, 15–18, 18–24)

Kaposvár, Kaposvár Aréna (zárt kapuk mögött). Vezette: Farkas G., Koncsek B,, Farkas P.

Kaposvári KK: M. Curry (8/3), Krnjajszki (17/6), Rivers (7/3), Hendlein (3), Aiken (16). Csere: Sinovec (7), Bogdán (3), Baki (2), Hock (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Bajai Bácska FKE: Goldring J. (10/6), Goldring G. (8), Pongó M. (14/3), Jakab P. (17/9), Vukicsevics (16). Csere: Fehér Á. (-), Ágfalvi B. (4), Bene (-). Vezetőedző: Cservék Csaba.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2, 7. perc: 10–8, 12. perc: 18–14, 17. perc: 28–22, 22. perc: 42–33, 27. perc: 46–42, 32. perc: 53–49, 37. perc: 62–56.

Kipontozódott: Bogdán (a 36. percben), M. Curry (a 40. percben). Kun Zoltán