Nemzetközi sporteseménynek adott otthont a hétvégén a Deseda és egyben Somogy megye. Két nap alatt több távon is indultak triatlon és quadratlon versenyek, a vasárnapi 113 kilométeres távon pedig a rekkenő hőséggel is megkellett kűzdeniük a versenyzőknek.

A hétvége egyben a magyar triatlon szezon nyitánya is volt egyben, hiszen a korábban betervezett versenyeket, mint a pünkösdi eXtremeMan 51.5 rövid, más néven olimpiai távú versenyét is elhalasztották a koronavírus-járvány miatt.

Épp ezért nem csoda, hogy igazi sztárok álltak rajthoz a hétvégén. Nemzetközi versenyzők és magyar válogatott triatlonisták is megmérettették magukat. A vasárnapi 113 kilométeres verseny első helyén végül 4 óra 4 perces idővel a többszörös válogatott Lehmann Bence végzett, aki életében először indult ezen a távon.

A vasárnapi versenyre stábunk is kilátogatott és hoztunk is egy összefoglaló videót, amelyben megmutatjuk a győztes befutót is: