Teljes csapattal, a győzelem és a jó játék reményében lépett pályára a Fino férfi röplabdacsapata a Szolnok elleni hazai bajnoki találkozón. A kaposváriak esélyeshez méltó kezdést produkáltak, de 5:2-ről hamar felzárkózott a vendéggárda. A somogyiak az ex-szolnoki Rása Alexnek köszönhetően szereztek tetemes előnyt a folytatásban: a fiatal center nem mindennapi nyitássorozatot produkált, és tetszés szerint érte el pontjait. A Szolnok 21:8 után jutott újra szóhoz Gönczi jóvoltából, majd a vállsérüléséből felépülő kaposvári csapatkapitány, Bagics Balázs és Németh Ferenc ütése következett a sorban. Ezek után a végkifejletre sem kellett sokat várni (25:15, 1-0).

A szünetben kettőt is cserélt Demeter mester, és Bozóki Bence rögtön egy foghatatlan szervával tette le a névjegyét. A hazaiak hamar megnyugtató előnyre tettek szert; nyitásban továbbra is magasan ellenfelük fölé nőttek és szép megoldásokra is futotta az erejükből. A mérkőzés egyik leglátványosabb labdamenetében Deák mentett nagyot, majd Rása hatalmas blokkjával lett 17:8 az állás. Dávid Zoltán alakította 19:9-re az eredményt, nem sokkal később pedig Bagics juttatta szettlabdához csapatát. A vendégek sorsát egy elrontott nyitás pecsételte meg (25:10, 2-0).

Némi meglepetésre a Szolnok szerzett hárompontos előnyt a harmadik játékrész elején, a Fino az első technikai szünet után váltott sebességet, Magyar remek húzásával és Dávid pontjaival sikerült is ellépni a vendégektől. A hajrában már nem volt megállás: Keen hatásosan szervált, a társak pedig értékesítették a visszajövő labdákból adódó ziccereket. Rása ügyesen dolgozott a háló előtt, és szinte minden megmozdulása pontot ért. Az 55 perces találkozó végére Keen Cameron ász-szervája tett pontot (25:14, 3-0).

A Fino hozta a kötelezőt, és továbbra is vezeti a tabellát. Folytatás a jövő szombaton, Pécsen.

Fino Kaposvár – Szolnoki Főiskola RKSI 3-0 (15, 10, 14)

Kaposvár, 200 néző. V.: Mezőffy, Farkas L.

Fino: Rása 11, Magyar B. 3, Bagics B. 8, Nagy J. 13, Németh F. 8, Dávid Z. 8. Csere: Deák (libero), Bozóki 4, Keen 2, Bögöly. Vezetőedző: Demeter György.

Szolnok: Bodonyi, Tóth G 3, Gönczi 11, Germuska 7, Varga Z. 2, Gulyás. Csere: Farkas (libero), Fülöp, Szabó A. Vezetőedző: Ilyés Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:2, 8:6, 10:8, 21:8, 23:10, 24:12, 24:15. II. játszma: 3:1, 9:3, 13:5, 16:7, 19:9, 24:9. III. játszma: 2:5, 8:7, 13:9, 16:12, 18:13, 21:14, 24:14.