A szombati csoportküzdelmek után vasárnap a felső- és az alsóházban folytatódtak a küzdelmek a kaposvári Sípmester Fesztiválon. A házigazda somogyi együttes a 9-12. helyekért lépett pályára, és két veresége miatt végül a 12. helyet érdemelte ki.

A felsőházban három negyeddöntős párharc is csak büntetőkkel dőlt el, az elődöntők viszont már valamivel egyértelműbben alakultak. Az egyik ágon Budapest csapata 3-0-ra verte Győr-Moson-Sopron megye játékvezetőit, a másik meccsen pedig Békés nyert két góllal Komárom-Esztergom ellen. A bronzmérkőzésen nem született gól, és Győr-Moson-Sopron büntetőkkel múlta felül a szomszédvár Komárom-Esztergom megyeieket.

Kevesen gondolták volna, hogy már a második percben kialakul a finálé végeredménye. A budapesti együttes Urgyán Antal találatával szerzett vezetést, a folytatásban aztán a békésiek sokat tettek azért, hogy egyenlítsenek, de ellenfelük sikerrel óvta meg kapuját a góltól.  Még az utolsó másodpercek is izgalmasan alakultak, de végül a fővárosiak örülhettek a lefújás után a szép sikernek.

A díjakat Dér Tamás, Kaposvár alpolgármestere, Bogyay Zoltán, az MLSZ Baranya Megyei Igazgatója, Hanacsek Attila, az MLSZ JB alelnöke és Fodor Gyula, az MLSZ somogyi JB-elnöke adták át.  A torna legjobb kapusa Berényi Tamás (Budapest), legjobb mezőnyjátékosa Bogár Gergő (Nógrád), gólkirálya pedig a 10 találatig jutó Fekete Zoltán (Békés) lett. A torna legsportszerűbb csapata címet Tolna megye érdemelte ki.