Skoda László éppen a torna napján lett volna 59 éves. A Fogyatékkal élők Somogy Megyei Sportszövetségének főtitkára, a Somogy Megyei Kosárlabda Szövetség korábbi főtitkára az idei év elején, tragikus hirtelenséggel, rövid szenvedés után vesztette életét. A kaposvári sportvezető évtizedeken át dolgozott a helyi kosárlabdáért, és alapítója volt a leány utánpótlást nevelő Mágusok Egyesületnek. Ahogy az idei torna szervezője, a Tigris KK vezetője, Palócz Tamás fogalmazott: egy évvel ezelőtt még együtt szervezték Skoda Lászlóval az új NB II-es csapat első felkészülési tornáját, most pedig már az ő emlékének adóztak a megjelentek. A sportember egyébként a múlt pénteken posztumusz kapta meg a Fogyatékosok Diáksportjáért Díj Arany Fokozatát, amit a leánya vett át a fővárosban.

A felnőtt csapatok részére rendezett tornán nagyon izgalmas mérkőzéseket láthattak a Táncsics Mihály Gimnáziumba kilátogatók. Az első mérkőzésen a kaposvári Tigris KK mindössze három ponttal kapott ki a NB II-es bajnokság tavalyi középcsoport bajnokától. A második találkozón a Siófok nagy csatában győzte le a TF-Budapest U23-as csapatát. A harmadik helyért a Tigris KK magabiztos, 81:48 arányú győzelmet aratott a TF ellen, a döntőben a budapesti MAFC meggyőző játékkal, 71-54-es sikerével megérdemelten verte meg a siófokiakat. A torna legértékesebb játékosa a Tigris KK egyik alapembere, Mihalics Zoltán lett. A kadet lányok tornáján a pécsi Rátgéber akadémia bizonyult a legjobbnak a kaposvári Mágusok Egyesület fiataljait megelőzve. A legjobb játékosnak a baranyaiak reménységét, Bázel Biankát választották meg.