A Kecskemét letaszította a Kaposvárt a trónról - fogalmazott könyörtelen tárgyilagossággal háromnegyed tíz magasságában a Magyar Távirati Iroda.

A békéscsabai finálén ugyanis a Bács-Kiskun megyei gárda óriási csatában, öt szettben, közel két és fél óra alatt nyert a somogyi különítmény ellen a férfi röplabda Magyar Kupa szombati döntőjében.

A Kecskemét ezzel megszakította a Kaposvár sorozatát, a mieink ugyanis 2006 (!) óta mindig diadalmaskodtak a Magyar Kupában.

- Rosta Tibor (MTI) felvételén szemben balról jobbra: Pádár Krisztián, Csoma Krisztián, Nacsa Gábor és Fazekas Zsolt, a Kecskemét, háttal Geiger András (b) és Juhász Péter (j), a Kaposvár játékosai a hálónál a Hunyadi Mátyás Férfi Röplabda Magyar Kupa döntőjében. -

Gorter Kecskemét-FINO Kaposvár 3-2 (–13, 26, 22, –21, 12)

Békéscsaba, 1500 néző. V: Mezőffy, Mocsnik

Csaknem két és fél órás, nagy csatában győzött a Gorter Kecskemét a Fino Kaposvár ellen a férfi röplabda Magyar Kupa 2014-es döntőjében. A címvédő somogyiak ragyogó játékkal nyerték meg az első játszmát, a folytatásban azonban nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel, a jó napot kifogó alföldiek pedig a végén felülkerekedtek. A somogyiak egymás után nyolc győzelem után kaptak ki a fináléban, a Kecskemét pedig az 1987/88-as évad után emelhette a magasba újra a trófeát.

Az elhúzódó délutáni program miatt csak este nyolc órakor indult útjára a labda a Magyar Kupa férfi döntőjében. A Fino egymás után kilencszer, története során pedig 17. alkalommal szerette volna elhódítani a díszes serleget, a trónkövetelő kecskemétiek pedig már nagyon vágytak az aranyra. Az első játszma ezek után a kaposváriakról szólt, akik nem engedték kibontakozni ellenfelüket. A Fino játékosai higgadtabban, pontosabban röplabdáztak, és a második technikai szünetben már 16:8-ra vezettek. 20:10 után sem volt megállás, a somogyiak mindössze 13 pontot engedélyeztek ellenfelüknek. A végeredményt Geiger András alakította ki (25:13, 1-0).

A térfélcsere után nem várt fordulatot vett a mérkőzés. Jobban kezdtek a játékba melegedő alföldiek, és többször is elhúztak két-három ponttal. A Fino sikerrel dolgozta le hátrányát, majd felváltva estek a pontok. A hajrában Bokor Gábor blokkjával került lépéselőnybe együttesünk, Németh Ferenc megmozdulása nyomán pedig máris szettlabdához jutott a társaság. A kaposváriak kétszer is befejezhették volna a játszmát, ehhez képest a Kecskemét Pádár ász-szervájával átvette a vezetést, és a győzelmet is kiharcolta a ráadásban (26:28, 1-1).

A harmadik játékrészben újra a Demeter-legénység vette kézbe az irányítást, és már 10:6-ra vezetett a címvédő, amikor a kecskemétiek legfrissebb igazolása, Nacsa Gábor lépett elő főszereplővé. A tapasztalt játékos reklamálásért előbb sárga, majd piros lapot kapott, aztán ki is állította Mezőffy játékvezető. A perceken át tartó közjáték érdekes módon a kaposváriakat zavarta meg: a fiúk néhány perc alatt leadták előnyüket, ellenfelük pedig Csoma, Pádár és a csereként beállt Árva vezérletével behúzta a játszmát (22:25, 1-2).

A folytatásban újra összekapta magát a Fino, és szép megmozdulásoknak tapsolhatott a közönség. Bokor több nagy blokkal tűnt ki, Németh és Geiger pedig a széleken támadott sikerrel. Magyar Bálint váratlan húzásai ezúttal is élményszámba mentek. Ezúttal a végén sem remegtek meg a kezek: Dávid Csanád két szép pillanata eldöntötte a szett sorsát (25:21, 2-2).

Az ötödik, rövidített játékrészben aztán kiderült, hogy a lehetetlent nem ismerő, hosszabb cseresorral rendelkező kecskemétiek ezen az estén a csúcsra juthatnak. Az alföldiek a jó kezdésnek köszönhetően három ponttal vezettek a térfélcsere előtt, a Fino 10:10-nél, Bokor blokkjával érte utol riválisát, majd a vezetést is sikerült átvenni. 11:11-nél Nacsa belépett a nyitásnál, majd a somogyiak is hibáztak. 12:12 után kecskeméti pontok következtek, Pádár blokkjával egészen a meccslabdáig jutott a Gorter. Ezt követően egy szabálytalan érintés megpecsételte a címvédő sorsát, az elmúlt két év ezüstérmese megszerezte a győzelmet (12:15, 2-3).

Szasa Nedeljkovics: – Nagyot játszottunk, főleg pszichésen bírtuk el a nyomást. Tíz napot készültünk a meccsre, lépésről lépésre haladtunk, és végül hosszú idő után ismét Magyar Kupát nyertünk a városnak.

Demeter György: – Nagyon sok rosszat tudnék mondani a játékvezetésről, ezért inkább nem szeretnénk nyilatkozni.

KECSKEMÉT: Nacsa 12, Szabó A. 11, Török R. 3, Farkas P. 4, Csoma 10, Pádár 23. Cs: Fazekas Zs. (liberó), Árva 5, Dorcsák. Edző: Szasa Nedeljkovics

KAPOSVÁR: Németh F. 22, Geiger 21, Bokor 9, Magyar B. 6, Dávid Cs. 4, Juhász P. 3. Cs: Deák, Dömötör (liberók), Csányi, Bozóki, Tóth I. Edző: Demeter György

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1:1, 1:6, 4:8, 7:10, 9:17, 10:20. 2. játszma: 4:1, 7:5, 11:11, 17:14, 18:17, 21:18, 21:22, 24:25, 26:25. 3. játszma: 4:3, 6:10, 14:14, 19:19, 22:19, 23:21. 4. játszma: 4:4, 7:9, 9:15, 14:17, 14:19, 18:20, 21:23. 5. játszma: 1:1, 3:1, 8:5, 10:10, 10:11, 11:11, 11:12, 13:12

- Rosta Tibor (MTI) felvételén Stefanik Orsolya (k, piros) és Tálas Zsuzsanna (j, háttal), a Vasas, szemben Lutter Liza (j4, 7) és Hackl Szilvia (j3, 6), a Gödöllő játékosai a hálónál a Magyar Kupa női döntőjében -

női döntő: Vasas Óbuda - TEVA Gödöllői RC: 3-1

Megvédte címét a Vasas a női röplabda Magyar Kupában, miután szombaton a békéscsabai fináléban négy szettben nyert legnagyobb hazai riválisa, a Gödöllő ellen. (MTI) A fővárosiak így sorozatban harmadszor győzedelmeskedtek.

Békéscsaba, 1600 néző. V: Adler, Ujházi

VASAS: Vacsi 5, TÁLAS 4, MIKLAI 25, Gubicza 6, SZABÓ A. 11, STEFANIK 14. Cs: Lévai, Tóth A. (liberók), Fábián F. Edző: Jókay Zoltán

GÖDÖLLŐ: Lutter L., SZAKMÁRY 12, Hackl 7, CSENGERI 20, Mester 4, Széles 8, Cs: Lékó L. (liberó), Erdős 1, Kriegel Zs. 4, Antal A. Edző: Horváth András

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:0, 9:3, 13:7, 14:13, 20:15, 21:20, 24:20. 2. játszma: 0:2, 3:6, 8:8, 10:13, 14:17, 19:19, 22:19. 3. játszma: 5:3, 7:8, 10:9, 10:12, 12:16, 16:21, 20:24, 23:24. 4. játszma: 1:2, 8:2, 12:4, 18:8, 22:11

Jókay Zoltán: – Nem játszottunk elég gördülékenyen, végig feszültek voltunk, nem mertek játszani a lányok. A negyedik játszmában sikerült ritmust váltanunk, és végig koncentráltak voltunk, ami nélkülözhetetlen egy döntő megnyeréséhez.

Horváth András: – Küzdésből és akaratból csak jelest adhatok csapatomnak, ez biztató a bajnoki folytatásra. Amit elterveztünk, végrehajtottuk, a negyedik játszmára viszont elfáradtunk. Ebben az eredményben még elődöm, Szalay Attila munkája van, ezért az érem őt illeti.

férfi bronzmérkőzés: MAFC-BME - Dági KSE: 0-3

A férfiak bronzmeccsén az első és a harmadik szettet magabiztosan nyerte a Dág KSE csapata - írja a hunvolley.hu. A másodikban a MAFC BME játékosai szorosabbá tették a játékot, akkor úgy tűnt, akár több szettes is lehet a bronzmérkőzés. Az összeszokott dági fiúk azonban fantasztikus játékkal, három győztes szettel vihetik haza az érmeket.

női bronzmérkőzés: Linamar- Békéscsabai Röplabda SE - Aluprof TF Budapest: 3-2

A házigazda Békéscsaba szerezte meg a harmadik helyet a női röplabda Magyar Kupában, miután a szombati bronzmérkőzésen öt szettes csatában nyert az Aluprof-TF-Budapest csapata ellen. (MTI)