KKK Öröm

Monok Tibor is együtt örült a csapattal

Megverte a bajnokot a KKK! A férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójából előrehozott mérkőzésen a kaposváriak Welton utolsó másodpercben szerzett kosarával győzték le az Atomerőmű SE Paks legénységét 95:93 arányban.

A vendégek English hat pontjával kezdtek, a KKK Kiss Kornél és Vojvoda találataival eredt az ellenfél nyomába. Az ötödik percben, 12-11-nél Dávid triplájával már a házigazda vezetett, és tovább tartott a lendület. A negyed végére 23-22-re zárkózott az ASE. A folytatásban a régi-új irányító, Cseskovics hozott új színt a játékba, és sokat segített az is, hogy a fiúk remekül dobták a hármasokat. A nagyszünetben öt ponttal vezetett a KKK.

KKK Welton

Larry Welton

Vojvoda duplája nyitotta a harmadik negyedet, Hendlein követte őt, a túloldalon pedig Clark és English volt elemében. Cseskovics két triplája a legjobbkor jött, de hiába fordult nyolcpontos előnnyel az utolsó három percre a KKK, English 93-93-nál egyenlített. Az utolsó pillanatban aztán az amerikai Larry Welton kosarával kiharcolta a szép győzelmet a Fekete-sereg.

Nézze meg a győztes kosarat és az edzők értékelését

Kaposvári KK-Atomerőmű SE 95-93 (23-22, 29-25, 16-19, 27-27)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Cziffra Cs., Tóth K., Szilas Gy.

Kaposvári KK: Kiss K. (10/6), Vojvoda (20/6), Welton (14), Hendlein (9), Dávid (9/6). Csere: Orosz (2), Soós (12/12), Ceskovic (19/9), Kováts R. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: English (21), Horváth Á. (17/12), Clark (13/3), Körtélyesi (-), Ibrahim (2). Csere: Dill (19/3), Kiss Zs. (5/3), Mészáros Z. (-), Medve (2), Gulyás (14). Vezetőedző Dzunics Braniszlav. Edző: Schmidt Béla.