BITT edzés

A Veszprém elleni hazai rangadó megnyerése után az Eger ellen is a győzelem volt a BITT egyértelmű célja. A középszakasz második fordulójában ismét szépszámú közönség előtt lépett pályára a fiatal somogyi együttes, és gyorsan meg is nyerte az első szettet. A meccs elején a BITT a nyitásokkal lepte meg ellenfelét, aztán beindult a gépezet a többi játékelemben is. A 25-16-os végeredményt Rák Rebeka ütése alakította ki.
A térfélcsere után fokozatosan játékba lendült a vendéggárda, és még az sem zökkentette ki az egrieket, hogy ellenfekük kétszer is ledolgozta négypontos hátrányát. A végjáték aztán igen izgalmasan alakult. A két csapat felváltva érte el pontjait, az Eger Tóth Eszter pontjával jutott játszmalabdához (23:24). A ráadásban a kaposvári lányok remek blokkokkal rukkoltak elő, a csereként beállt Horváth Petra is jeleskedett, de az egriek éltek a negyedik lehetőséggel, és Dancs ász-nyitásával kiharcolták a 29:27-es szakaszsikert.
A harmadik játékrészben újra a somogyiak irányították a játékot. Rák Rebeka és Kondor Gabriella szépen termelte a pontokat, a libero Csitári Virág pedig a védekezésben nyújtott átlagon felülit. A BITT biztosan nyert 25:17 arányban, és már a negyedik szettben sem engedte kibontakozni riválisát. Az utolsó játszma közepén már megnyugtató volt a hazai előny, Rák Rebeka újabb pontjai pedig végképp eldöntötték a találkozó sorsát.

A mérkőzés legjobbja címet Rák Rebeka érdemelte ki, aki ezen a mérkőzésen is kimagaslóan teljesített. A kaposváriak fiatal ütőjátékosa ponterős volt és a nehéz helyzetekben rendre a vállára vette a csapatot.

Mészáros Péter: Nehezebb mérkőzés volt, mint a Veszprém elleni. Jól kezdtünk, aztán átvettük az egriek játékát, ami alaposan megnehezítette a dolgunkat. Örülök a győzelemnek.
Juhászné Tóth Mária: Sajnos egyik legjobb játékosunk, Zacharné Helli Hajnalka gyermeke betegsége miatt nem jöhetett el velünk. Mezőnyben jól teljesítettünk, a támadójátékunk viszont gyenge volt.

BITT-Kaposvári NRC – GMR Group Agria RC Eger 3:1 (16, -27, 17, 17)
Kaposvár, 100 néző. V.: Farkas L., Mezőffy.
Kaposvár: Pálfy 6, Rák 25, Harmath 1, Czmerk 12, Kondor G. 21, Kondor T. 10. Csere. Csitári (libero), Horváth P. 7. Vezetőedző: Mészáros Péter.
Eger: Dobos 4, Tóth E. 18, Imreh 9, Dancs 5, Róth 2, Petrás 11. Csere: Nemes (libero), Kolman 7, Kovács B. Vezetőedző: Juhászné Tóth Mária.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:5, 9:10, 16:13, 24:16. II. játszma: 0:4, 4:8, 12:12, 18:18, 23:23, 23:24, 26:27, 27:28. III. játszma: 8:5, 16:12, 20:13, 23:14, 24:16. IV. játszma: 3:0, 5:4, 8:6, 16:8, 19:12, 24:17.