Ki kérhet fülbelövést?
Bárki, kortól és nemtől függetlenül, eldöntheti, hogy szeretne-e fülbevalót. A fülbevaló lehet életed első ékszere, vagy csak újabb darab a már meglévő gyűjteményedben. Fontos azonban tudni, hogy 18 éven aluliak esetében szükséges a szülői jelenlét a beavatkozás során.
Mi a helyzet a legkisebbekkel? Sokat hallani arról, hogy már újszülötteknek is készíttetnek babafülbevalót, de a legtöbb szakember – tapasztalat alapján – csak minimum három hónapos kortól javasolja ezt. Az első pár hónapban a baba arcának és füleinek formája még változhat, ami megnehezíti a tökéletes hely kiválasztását.
Az ovis és iskolás korú gyerekek már könnyebben megérthetik, mi vár rájuk, így kevesebb meglepetés éri őket a szalonban. Fontos, hogy jól elmagyarázd nekik a folyamatot, így könnyebben elfogadják, hogy a kis fájdalom egy új, szép ékszer viselésével jár majd.
A fülbelövés technikái
A fül átlyukasztására alapvetően kétféle módszer van, végezhetik tűvel vagy pisztollyal. Az utóbbi gyors és viszonylag fájdalommentes folyamat. A készülék egyetlen mozdulattal átlövi a fülcimpát, miközben már a steril ékszert is behelyezi a fülbe. Ezzel a módszerrel csökkenthető a fertőzésveszély, és a fájdalom is minimális, körülbelül annyi, mint egy rovarcsípés.
Az ékszer megtalálásának helyessége sokszor több éves tapasztalat függvénye, így érdemes olyan szakemberhez fordulni, aki biztosan jól végzi a munkáját. Vajon minden alkalommal tökéletes helyre kerül az új lyuk?
Szinte mindig, ha a fej stabil, és nem mozdul meg a folyamat során. Persze, hogy ezt elérje, a szakembernek türelmesnek kell lennie, hogy megvárja a gyermek vagy izgatott felnőtt megnyugvását.
Az ékszer kiválasztása és a gyógyulás folyamata
Milyen típusú ékszert érdemes választani? A belövős fülbevalók sterilen csomagolt, allergénmentes változatai biztosítják a legbiztonságosabb ékszertípusokat. Ezek általában nikkelmentesek, ami csökkenti az allergiás reakciók esélyét, és széles választékban elérhetőek arany- vagy ezüstborítással.
Miután megtörtént a fülbelövés, a gyógyulási szakasz körülbelül három-négy hétig tart. Az ékszert nem szabad eltávolítani ebben az időszakban. Viszont gondosan tisztítsd meg a fül környékét naponta többször, és időnként finoman forgasd meg az ékszert.
Fertőzés gyanúja esetén a fülbevaló környékének fertőtlenítése segíthet, például egy gyenge kamillás borogatás jó ötlet lehet a gyulladás enyhítésére. Ha gyulladás jeleit tapasztalod, mint például bőrpír vagy fájdalom, fordulj szakorvoshoz vagy keresd fel a füllyukasztást végző szakembert.
Ha pedig bármilyen aggodalmad lenne a folyamattal kapcsolatban, bátran tedd fel a kérdéseidet a szakembereknek!
Címkék: piercing, chimeraekszer, fülbelövés, füllyukasztás, fülbevaló, ékszer, online, arany, gyermek, webshop, reklám