Testi-lelki egészség. Ez volt a témaköre annak az alkotói pályázatnak, amit 4. alkalommal hirdettek meg sajátos nevelési igényű gyerekeknek, akik integrált oktatásban vesznek részt. A pályázat, amelyet a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ utazó gyógypedagógusi intézményegysége hirdetett meg, most 250 tanulót szólított meg Kaposvárról és a város környékéről.
A "Most mutasd meg!" elnevezésű pályázat ötletgazdája, Pékné Sinkó Csenge volt: "azért tartottuk fontosnak ezt a programot, mert tudjuk, hogy az integrációban nem mindig egyszerű az SNI-s tanulók élete. A pályázók között vannak diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás, autizmusban érintett tanulók, beszédfogyatékos tanulók is, tehát nagyon sokféle speciális igénnyel rendelkező fiatal küldött be pályamunkát. Szerettük volna, ha ők is megmutathatják, mire képesek."
A pályázatokat beküldő fiatalok közül majdnem hatvanat szerdán a kaposvári városházán köszöntöttek. A Kaposvár-Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács Egyesület elnöke, Sárdi Péter azt mondta: "a beérkezett nagyszámú pályázati alkotás bizonyítja, hogy a téma fontos és nem lehet róla eleget beszélni. Minden a pályázatban használt szimbólum, legyen az virág, sport, kutya, napsütés vagy a kék ég azt jelzi, hogy az ő mentális egészségük rendben van."
A Kaposvári Tankerületi Központ igazgatója, Sinka Szilvia Krisztina pedig arról beszélt, hogy ezeknek a fiataloknak a gondolkodás- és látásmódja, valamint érzékenysége olyan értékeket hordoz, amelyekből mindannyian tanulhatunk.
Az ifjú alkotóknak a Szita Károly, Kaposvár polgármestere adta át az okleveleket és a város ajándékát.
Címkék: SNI, sajátos nevelési igény, alkot, gyógypedagógia, pályázat, diák, kultúra