A Felzárkózó települések programban jelentős esélyteremtő kezdeményezésként kap teret a zene, amely több helyszínen is beépült már a leszakadó közösségekért végzett szociális munkába. A gitár, a hegedű vagy más hangszer megszólaltatása sikerélményt ad a leghátrányosabb helyzetű településeken élő gyermekeknek. A nehéz sorsú kisdiákok a közösségi zenetanulás révén rövid idő alatt megtanulják értő módon megszólaltatni a hangszert úgy, hogy képesek legyenek akár nagyobb közönség előtt is játszani.
A zeneoktatásnak köszönhetően számos képességük fejlődik, ez pedig kihat a személyiségükre, a lehetőségeikre, de még az iskolai eredményeikre is. A zenét tanuló gyerekek a koncertek alkalmával megmutathatják szüleinek, tanáraiknak, társaiknak és általában a közönségnek az év közben elsajátított hangszeres tudásukat, az előadás által pedig életre szóló sikerélményekkel gazdagodnak. A rendszeres próbák, majd a koncertek közösséget építenek, az együtt átélt élmények során pedig olyan pozitív értékek épülnek be a gyerekek mindennapjaiba, melyeket később is tudnak kamatoztatni, és akár a pályaválasztásukat is segíthetik.
A korábbi évekhez hasonlóan a Máltai Szimfónia program munkatársai idén is szerveznek régiós tanévzáró koncerteket a tanulóknak. Ennek második alkalma Csökölyön volt június 5-én, az eseményen hét település, így a házigazda Csököly mellett Gyulaj, Értény, Vajszló, Sárkeresztúr, Ozora és Kadarkút diákegyüttesei léptek fel.
A program első felében a települési együttesek adtak koncertet, majd ugyanők a fináléban egy nagyzenekarrá álltak össze, a dallamok pedig mintegy száz kis muzsikus színes előadásában csendültek fel.
Címkék: szeretetszolgálat, Máltai, felzárkózás, oktat, fiatal, zene, kultúra