Kaposvár polgármestere látogatást tett a Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesületnél, ahol Boncz Edit és munkatársai mindennapi munkáját ismerte meg. Szita Károly a Facebook bejegyzésében hangsúlyozta: az állatvédők feladata nemcsak felelősségteljes, hanem egyre megterhelőbb is, hiszen országosan nő a segítségre szoruló állatok száma.

A polgármester szerint a legnagyobb problémát sok esetben az emberek hozzáállása és a szabálytalan állattartás jelenti. Úgy fogalmazott: a jövőben szigorúbb fellépésre lehet szükség a szabályokat megszegőkkel szemben.

Szita Károly kiemelte, hogy az önkormányzat továbbra is támogatja az egyesület munkáját, amelyet rendkívül fontosnak nevezett. Megköszönte az állatvédők kitartását és elkötelezettségét is.

Címkék: Kutyatár Egyesület, Szita Károly, látogatás, kis szines