- Hagymát pirítunk jó kis zsírral, a májat felszeleteljük vékony csíkokra és addig forgatjuk, amíg szép nem lesz. Kifehéredik és lehet máris fűszerezni. Só, bors, majoranna. Ez kell bele - az igazi falusi disznómájas receptjét is megtudhatták azok, akik részt vettek a szombati bárdudvarnoki disznóvágáson. Az ínycsiklandó finomságok készítése mellett az legfontosabb az volt, hogy együtt szórakozzanak az ott lakók.
- Mindegyik korosztálynak készültünk programokkal. A fiatalabbat játszóház várta, akik szeretik a zenét, annak zenészt is fogadtunk a rendezvényre, illetve akik szeretik a hasukat, azoknak kolbásszal és hurkával kedveskedtünk - tette hozzá Ferencz Tamás Nándor, Bárdudvarnok polgármestere.
A program a hagyományoknak megfelelően már a kora reggeli órákban elkezdődött, a nap során pedig a frissen készült hurkát, kolbászt és töpörtyűt is megkóstolhatták az érdeklődők.
A disznóvágás egyébként a magyar vidéki kultúra egyik kiemelkedő hagyománya. Az András-nap környékén induló disznóvágási szezon a közösségi összetartozást erősíti, miközben felidézi a régi idők vidám, közösségi élményeit.
Címkék: disznótor, disznóvágás, Bárdudvarnok, kis szines