Az értékelés készítéséhez számos adatgyűjtésre és megfigyelésre kell sort keríteni. A pályázatban az ehhez szükséges eszközök, felmérések, kiértékelések és módszertan került meghatározásra, elkészítésre. A beruházás költségvetése közel 300 ezer Euró.

A monitoring, azaz ellenőrzési tevékenység célja, hogy az Európai Unió által a Víz Keretirányelvben meghatározott vizek jó állapotának elérésében szükséges intézkedésekhez iránymutatást adjon. A Víz Keretirányelv mérföldkövet jelent Európa vízgazdálkodásában, hiszen azt a világviszonylatban is egyedülálló célt tűzték ki, hogy 2015 végéig jó állapotba hoznak minden olyan felszíni és felszín alatti vizet, amely jó állapotba hozásához, illetve jó állapotának megőrzéséhez szükséges intézkedések szakmai szempontból megvalósíthatók, nem sértik súlyosan a közérdeket és nem elviselhetetlenül költségesek a társadalom számára.      

A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a projekt keretein belül a következő feladatokat végezte el a horvát vízügyi szervezettel:
Műszerbeszerzések: A tervezett mérésekhez beszerzésre kerültek azok az eszközök, amik a hordalékmintázáshoz, vízhozamméréshez, keresztszelvény felvételekhez szükségesek. Ezek az eszközök a jövőben is biztosítják a folyón az ilyen jellegű mérések rendszeres végrehajtását. Beszerzett eszközök: Halley Smith görgetett mintavevő, ADCP elven működő vízhozammérő, ultrahangos vízmélységmérő, terepi laptop, víz alatti kamera. A munkák elvégzéséhez szükséges mérőhajó is felújításra került.

A Dráva hordalékmozgásának monitorozása: A folyó 236 km hosszú horvát-magyar szakaszán 5 jellemző keresztszelvényben (Botovo, Bélavár, Barcs, Drávaszabolcs, Belisce) három sorozatban lebegtetett és görgetett hordalék vizsgálatai történtek. A mintavételek kiértékelése laboratóriumi feldolgozással történt. A feldolgozott eredmények alapján tanulmány készült a folyó hordalékállapotáról. A tanulmány bemutatja a folyó ezen szakaszának, medrének szemszerkezetét, hordalék-áramlási viszonyait.

Vízszintrögzítés: A folyó horvát-magyar határfolyó, így a két parton horvát és magyar szakmai szervezetek tevékenykednek. Fontos, hogy a folyón történő közös vízgazdálkodási tervezések azonos adatokon, eljárásokon alapuljanak. Ennek az elvnek a szellemében készült az a módszertani tanulmány, ami a folyó 30 km-es szakaszán (Barcs - Terezino Polje) – (Szentborbás - Stari Budakovac) között a vízszintek (kis, közép, nagyvízszint) pillanatnyi állapotát mérte fel. Ez a módszertan lehet az alapja a későbbiekben a teljes 236 km hosszú közös szakasz vízszintrögzítéseinek.

Mellékágak felmérése: A Dráva újjáélesztésre alkalmas mellékágainak geodézia felmérései során 5-5 magyar és horvát oldali mellékág került felmérésre. A keresztszelvények kb. 50-50 méterenként kerültek kijelölésre. A felmérések digitális adatsorok formájában közvetlenül térinformatikai modellekbe integrálhatók - tudta meg a Kapospont aDél-dunántúli Vízügyi Igazgatóságtól.  

Címkék: vízszint, eurós, rögzítés, 300, ezer, pályázat, kis szines