A „Családbarát örökségvédelem” Komplex turisztikai vonzerőfejlesztés Balatonbogláron (DDOP-2.1.1/D-09-2010-0007) című projekt a város több turisztikai vonzerejének fejlesztését foglalja magába. A beruházás 320 millió forintba kerül , de több mint 200 millió forint uniós támogatást nyert el a megvalósításhoz a balatoni település. A projekt keretében régiós szinten egyedi kínálati elem jön létre Balatonbogláron, kialakításra kerülnek új turisztikai szolgáltatások is.

A projekt részei:

1. Strandfejlesztés: Boglári Buborék vizes játéktér és gyermekjátszótér

A Platán Strand Balatonboglár legnagyobb, és egyben a déli part egyik legrégebbi szabad strandja. A kisgyermekes családok részéről kereslet mutatkozik vizes játéktér, valamint kisgyermekek részére játszótér kialakítására. A projekt keretében kialakításra kerül egy sajátos, a Balatonon egyedülálló vizi élményelemekkel bíró játéktér: a „Boglári Buborék”. A vizes játéktér mellett - más családi - közösségi játéktereket is kialakítanának, külön figyelve a legkisebbek (1-6 évesek) speciális igéyneire.

2. Rendezvény helyszín fejlesztés: mobil színpad, rendezvény sátor beszerzése

3. Műemlék felújítás – Kék Kápolna felújítása és a Szent Erzsébet Emlékpark (kápolnapark) megújítása, turisztikai hasznosítása

A Szent Erzsébet Emlékparkban található védett műemlék Kék Kápolna leromlott állapotban van, cél kápolna épület felújítása, kripta feltárása, helyreállítása, az épület körüli terep rendezése. A park felújításával a kápolnák kiállító tereinek „kiterjesztésére” kerül sor, így a kápolnák és a történelmi emlékek hangulatához illő, hosszabb idő eltöltésére is alkalmas igényes környezet, pihenőpark kerül kialakításra.

4. Balaton műemlékhajó turisztikai hasznosításának megteremtése a hajó felújításával, „Játszunk hajóinast – Gőzhajók a Balatonon” című egyedi interaktív kiállítás létrehozása

A kiállítás a kulturális értékek közvetítése mellett gyermekeknek és felnőtteknek is szóló játékokon keresztül mutatja meg a balatoni hajózáshoz kapcsolódó ismereteket. A „Balaton” csavaros gőzhajó felújítása révén kialakításra kerülő „Balaton” Hajómúzeum valamint - interaktív kiállítás - egyedi turisztikai vonzerő lehet a régióban.

5. Turisztikai szolgáltatás fejlesztés – helyi turisztikai piac kialakítása

Cél egy esztétikus, környező vállalkozásokkal együtt élő, helyi termékeket (gyümölcs, zöldség, méz, kézműves termékek), ajándéktárgyakat kínáló piac 28 egységes megjelenésű árusítóhellyel való kialakítása.

A projekt keretében régiós szinten egyedi kínálati elem jön létre Balatonbogláron, kialakításra kerül 12 új turisztikai szolgáltatás, 6 új munkahely. A fejlesztés 2017-re 50 ezer vendégéj szám növekedéssel számol. A projekt megvalósítása által a település domináns szerepet tölthet be a déli part, valamint a régió turizmusában. A teljes projekt 2010. május 31-ére fejeződhet be.

 

 

Címkék: uniós, projekt, Balatonboglár, fejlesztés, strand, kis szines