Tűz keletkezett, egy mintegy hetven négyzetméteres családi házban, csütörtök hajnalban Kadarkúton, a Hódos utcában.

A kaposvári hivatásos és a kadarkúti önkormányzati tűzoltókat riasztották a helyszínre. Egy helyi szabadnapos tűzoltó, Salamon Attila is értesült az esetről és – lévén, hogy mintegy száz méterre lakik a káreset helyszínétől – önkéntes tűzoltó testvérével együtt odasietett. A rendőrökkel egy időben érkeztek a helyszínre. Attila a testvérének azt a feladatot adta, hogy keresse meg a legközelebbi tűzcsapot.

A kadarkúti tűzoltók gépjárművezetője pedig egy rendőrrel együtt belépett az épületbe és az ajtó mellett megtalálták a ház lakóját. Megragadták az idős asszonyt és azonnal a szabadba vitték, egy perccel később az épület teteje beomlott. 


a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételei
a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételei
A galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

A kadarkúti önkormányzati és a kaposvári hivatásos tűzoltóknak több oldalról támadva, mintegy három óra alatt sikerült teljesen elfojtani a lángokat. A tulajdonost a mentők kivizsgálásra kórházba szállították, otthona lakhatatlanná vált. 

Az esetről a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság is közleményben tájékoztatott:

A mentésben résztvevők előtt ismert volt, hogy a házban egy idős, mozgásában korlátozott nő lakik, aki még mindig bent lehetett. Kimentését a szabadnapos tűzoltó, és Verebes János r. törzsőrmester veszélyhelyzet formálta párosa azonnal megkezdte. A füsttel telt épületben sokkos állapotban találtak rá az asszonyra, majd együttes erővel, mellkasánál és lábánál felemelve hozták ki a házából. Jó eséllyel szó szerint az utolsó pillanatban sikerült a mentés, mert kifele menet már égő gerendák és tetőcserepek zuhantak mögéjük a lángoktól összeroskadó épületben.

Az akciót biztosító Kovács Ádám r. főtörzsőrmester intézkedett a mentőszolgálat értesítéséről, akik a 72 éves nőt végül külsérelmi nyomok nélkül, füstmérgezés gyanújával szállították kórházba.

Címkék: leég, Kadarkút, ingatlan, ház, idős, tűz, kék hírek