Az együttműködési megállapodás aláírásakor Kaposvár alpolgármestere, Kárpáti Tímea kiemelte: a város minden olyan programot támogat, amely segíti a fiatalok pályaválasztását, továbbtanulását.
A Kaposvári Szakképzési Centrum főigazgatója, Weimann Gáborné azt is hozzátette: a program során nyitottságot és alkotó személelet szeretnének közvetíteni a legkisebbek felé. A foglakozásokat a szakképzésben tanuló diákok vezetik majd, a közösségi szolglálat keretében.
A Kaposvári Óvodai Központ igazgatója, Szőllősiné Gyüre Gabriella pedig arról beszélt: az intézmények nyitottak arra, hogy a legkisebbek is megismerkedjenek a különféle szakmákkal. Ezt mutatja a program mottója is: "Játszva a jövőért!"