Kikapott a Kaposvári Kosárlabda Klub a középszakasz alsóházának utolsó előtti fordulójában az Alba Fehérvártól. A somogyiak 97-89-re veszítették el idei utolsó hazai mérkőzésüket. Ezzel a vereséggel biztossá vált, hogy a KKK a 12. helyen zárja a bajnokságot idén.

Nem mindennapi előzmények és egy fordulatos, öt szettes csata végén 3:2 arányban győzött az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női röplabdacsapata Jászberényben, így megszerezte az Extraliga-kvalifikáció első helyét, a 2019/2020-as évadot pedig összességében az ötödik helyen zárta.

Elhozta a bajnoki pontokat a Rákóczi a kiesés ellen menekülő Balmaz Kamilla otthonából a labdarúgó Merkantil Bank Liga NB II. 35. játéknapján. A kaposváriak korán vezetést szereztek, melyet a második félidőben meg is dupláztak. A Waltner-legénység továbbra is tartja a második, feljutást érő helyezését a tabellán.