Nyolc éremmel tértek haza az isztambuli junior uszonyos úszó Európa-bajnokságról az 1.MCM-Diamant Adorján SE sportolói. Kovács László mesteredző tantványai négy ezüst- és négy bronzérmet szereztek. A magyar küldöttség ötödik helyen zárt az éremtáblázaton 12 éremmel, melynek kétharmadát a kaposvári úszók szállították.

Aranyérmet szerzett 200 méter pillangón tegnap Kapás Boglárka a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon. A 25 éves úszónő nemrég a felkészülési időszakban Kaposváron is rajtőre állt a Csík Ferenc emlékversenyen. Nem véletlenül indult el ezen a versenyen Kapás, hiszen edzője, Virth Balázs kaposvári születésű.

Nyolc meccsel megkezdődtek a hétvégén a labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezői Somogyban. Idén csak a megye egyben szereplő csapatok indultak el a sorozatban. A Hetes újoncnak számít az élvonalban, de a kupában rögtön 2-0-ás győzelemmel kezdett a tavalyi 11. Kadarkút ellen.