Litkey Farkas sikerével zárult a 2016-os Kékszalag, Balaton-kerülő vitorlásverseny. A korábbi olimpikon 8 óra 34 perces időeredménnyel teljesítette a 155 km-es távot, Festipay nevű katamaránjával. Litkeynek ez volt a 12. Kékszalag-győzelme.

Csaknem ötvenen adták le nevezésüket a Kaposvári Tenisz Club által rendezett 3. Staropramen Kupára. A viadalon az ütőt ragadók egyéniben, párosban és vegyes párosban, összesen hét kategóriában indulhattak el. A nevezettek között korábbi magyar bajnok, valamint Horvátországból érkező teniszezők is voltak, így igazán nívós mezőny gyűlt össze a tornára.

Felpörgött a strandröplabda-szezon. Az utóbbi hetekben egymást érték a versenyek az amatőr bajnokságoktól egészen a profik összecsapásáig. A homokcsaták nélkülözhetetlen részei a fesztiváloknak is. Legutóbb épp Zamárdiban, a Balaton Soundon küzdöttek meg egymással a sportág kedvelői.