Meglepetéssel zárult a férfi röplabda-bajnokság döntőjének első mérkőzése: a címvédő Kecskemét két szettes hátrányból állt fel és fordította a maga javára az eredményt a Fino Kaposvár otthonában. A somogyiaknak a harmadik játszmában két meccslabdájuk is volt, végül mégis felülkerekedett a kiválóan nyitó alföldi gárda.

Kétórás, nagy csatában nyert 3:2 arányban a TFSE csapata a kaposvári városi sportcsarnokban az 1. MCM-Diamant ellen az 5-8. helyekért kiírt rájátszás második összecsapásán. Jeneiék a folytatásban a hetedik helyért játszhatnak a Jászberénnyel.

A negyedik helyen zárta a felsőházi középszakaszt a Kaposvári Kosárlabda Klub együttese, miután egyetlen ponttal, 83:82 arányban kikapott Sopronban. A fiúk így szerdán, hazai pályán kezdheti meg a negyeddöntőt, a változatosság kedvéért a Sördögök ellen.