Nem várja túlságosan biztató helyzetben a megyei rangadót a Rákóczi NB II-es futballcsapata. A kaposváriaktól a szerencse is elpártolt, és hiába vezettek a szünetben 2-1-re az Ajka otthonában, az utolsó percben kapott góllal végül 3-2-es vereséget szenvedtek a pontvadászat legutóbbi fordulójában.

Hamisítatlan megyei futballrangadót láthattak azok, akik kilátogattak a hétvégi Somogyjád - Somogyvár másodosztályú bajnokira. A listavezető vendégcsapat végül egy öt gólt hozó, piros lapokkal tarkított meccsen verte a jádiakat, így megőrizte helyét az északi csoport élén.

Remek hangulatú mérkőzésen, magabiztosan győzte le a Csurgói KK együttese a nagy rivális Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I. rájátszásának újabb fordulójában. A Nagyatádon, ezer néző előtt megvívott találkozón a somogyiak az első félidőben mindössze négy gólt kaptak, és végül 31:19 arányban bizonyultak jobbnak. A CSKK ezzel a sikerrel nagy lépést tett a négy közé jutás felé.