Kaposvár elmúlt évi nemzetközi helyezettjeit és magyar bajnokait köszöntötték ma délután a Városházán. A város versenyzői 2013-ban is világ- és Európa-bajnoki érmeket szereztek, emellett több mint tíz sportágban nyertek magyar bajnoki címeket. Az ünnepségen átadták az év utánpótláskorú sportolói díjakat is.

Hat év után jutott be újra a legjobb nyolc közé az NB I-es bajnokságban a kaposvári női röplabdacsapat. Az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese ezzel méltó módon ünnepelte meg a klub megalakulásánál 45. évfordulóját. A lányokat ma délután Szita Károly polgármester köszöntötte a Városházán.

Előbb sporttörténelmet írt, majd részt vehetett sportága felnőtt Európa-bajnokságán is. A Kaposvári Cápák válogatott úszója, Dudás Dániel kiemelkedő évet zárt, és újabb lépést tett a nagy álom megvalósulása felé. A 19 esztendős sportoló tagja a Csik Ferenc Olimpiai Támogatási programnak.