Vasas Budapest - Kaposvári KK2017. Március 12. 14:42

A KKK a hatodik, az angyalföldi gárda pedig a tizenharmadik helyről fut neki a mai meccsnek.

• 14:42:00

16 órakor feldobás.

• 15:56:52

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 15:57:27

Pillanatokon belül kezdődik a Vasas - Kaposvári KK találkozó az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 22. köréből.

• 15:57:54

A fővárosiak a 13., míg a KKK a 6. helyről várja az összecsapást.

• 15:58:51

Egyik csapat sincs épp jó paszban, a Vasas zsinórban négy, a Kaposvár pedig két meccset veszített el, így mindkét együttes szeretne ma kilábalni a gödörből.

• 16:00:00

A KKK számára ráadásul a középszakasz végett is fontos lenne a mai győzelem. Jelenleg ugyanis egy hely választja el a csapatot a felsőháztól.

• 16:01:11

A Vasasnál Faragó Péter, Kozma Norbert és Völgyi Marcell is sérült, így ők ma nem játszanak. A somogyiakat sem kímélték a betegségek, illetve a kisebb sérülések, de szerencsére mindenki tudta vállalni a játékot.

• 16:01:35

A csapatok már a pályán, lássuk a kezdőket!

• 16:02:12

Kaposvári KK

Fekete Ádám ezúttal sem variált: Wisseh, Frazier, Cooke, Hendlein és Simms akezdőben.

• 16:03:31

Vasas

Sárosi Búlcsú csapatát pedig a Taylor, Pacher, Katona, Wright Horvath Ákos ötös alkotja.

• 16:04:06

Két triplával indult a meccs, előbb Frazier, majd a túloldalon Katona talált be kintről. 3-3.

• 16:06:12

Vasas

Katona szerzi az újabb Vasas-kosarat, ezúttal ziccerből talált be. 5-3.

• 16:07:05

Frazier is öt pontos már, ám a másik palánknél Wright kosara újra Vasas-vezetést eredményez. 7-5.

• 16:07:35

Hendlein is megszerzi első pontjait. A palánk alól talált be a KKK csapatkapitánya. 7-7.

• 16:08:26

Horváth Ákos eladott labdája után Hendleint indította Cooke, a KKK csk-ja pedig újabb két pontot szerzett. 7-9.

• 16:08:58

Ráadáasul még oda is ütöttek neki, a faultért járó büntetőt pedig pontra váltotta Hendlein. 7-10.

• 16:09:30

Vasas

Wright két büntetőjével lopakodik a Vasas. 9-10.

• 16:10:53

Cooke két büntetője után Horváth Ákos dob egy hármast, amivel kiegyenlít a Vasas. 12-12.

• 16:11:39

Wisseh dob előbb egy ziccert, majd Pacher talál be a palánk alól a túloldalon. 14-14.

• 16:12:17

Vasas

Thompson zsákolása után előny a Vasasnál. 16-14.

• 16:13:22

Cooke szerezte vissza a vezetést egy hármassal, de azonnal jött a Taylor egy ziccerrel a Vasasnál, így megint a fővárosiaknál az előny. 18-17.

• 16:13:52

Cooke aztán dob egy ziccert is, így ismételten fordult a kocka. 18-19.

• 16:14:10

Beléptünk az utolsó két percbe a negyedben.

• 16:14:57

Vasas

Pacher kosarával megint a Vasas vezet, 20-19.

• 16:15:58

Megkezdődik az utolsó perc az első negyedben.

• 16:16:28

Vasas

Pacher dobott be két büntetőt, így három pontra ellép a Vasas. 22-19.

• 16:17:30

Frazier siet övéi segítségére. Tripladobás közben faultolták a KKK légiósát, aki aztán mindhárom büntetőt bedobta. 22-22.

• 16:19:08

Fodornak ütöttek oda, a KKK rutinos játékosa pedig mehetett büntetőzni ezután. Nem hibázott egyszer sem (2/2), így 24-22-re a Kaposvár vezet.

• 16:19:57

A negyed utolsó másodperceiben még Cooke szerzett egy labdát, de kimaradt a középtávolija, így egy negyed után 24-22-re a KKK vezet.

• 16:22:11

Hendlein két bedobott büntetőjével indul a második negyed érdemi része. 26-22-re vezet már a KKK.

• 16:23:24

Fodor triplájával tovább növeli előnyét a KKK! 22-29.

• 16:23:57

Vasas

De rögvest jön a válasz Thompsonttól, 25-29.

• 16:24:17

Cooke dob egy ziccert, 25-31.

• 16:24:52

Vasas

Pacher büntetőivel zárkózik a Vasas, 27-31.

• 16:26:03

Vasas

Nem hagyja magát leszakítani a fővárosi gárda. Thompson hint egy hármast, amivel egy pontra felzárkóznak. 30-31.

• 16:26:56

Thompson aztán a vezetést is átvehette volna, de Hendlein betakarta!

• 16:28:04

Simms dobott be két büntetőből egyet, majd a túloldalon Taylor talált utat a gyűrűig. 32-32.

• 16:28:47

Frazier dob egy ziccert, ezzel elsőként a mezőnyből eléri a 10 pontot. 32-34.

• 16:29:29

Fodor süllyeszt el egy hármast a Vasas gyűrűjébe, 32-37.

• 16:29:51

Vasas

Wright viszont válaszol erre egy duplával, 34-37.

• 16:30:09

Ezt követően pedig időt kér Fekete Ádám.

• 16:32:03

Vasas

Ám hiába a taktikai értekezlet, a Vasas kiegyenlít Katona triplájával. 37-37.

• 16:33:33

Vasas

Wright dobott be két büntetőjéből egyet, ezzel pedig újra a Vasasnál az előny. 38-37.

• 16:34:25

Vasas

Wisseh hagyott ki egy hármast, a lepattanóból pedig indulhatott a Vasas. Taylor ziccere zárta a kontrát, 40-37.

• 16:36:09

• 16:36:33

Cooke aztán kiharcol egy faultot is, s mehet újra büntetőzni.

• 16:36:48

Jó mind a kettő, 40-40.

• 16:37:19

Vasas

De Pacher büntetőivel újra a Vasas vezet. 42-40.

• 16:38:12

Wisseh egalizál egy középtávoliból. 42-42.

• 16:38:42

Vasas

Wright szerez két pontot közelről, 44-42.

• 16:39:37

Simms dob kosarat a palánk alól Wisseh gólpasszából. 44-44.

• 16:39:50

Vasas

Időt kérnek a hazaiak.

• 16:41:18

Frazier szerzett labdát, az ellentámadás végén pedig Wisseh hintett egy hármast, 44-47- a KKK-nak ezzel.

• 16:41:46

Fél perc még a negyedből.

• 16:42:37

Taylor és Wisseh is kihagyott még egy-egy középtávolit, így nem változott már az eredmény.

• 16:42:58

A félidőben tehát Vasas - Kaposváir KK: 44-47.

• 16:58:57

Vasas

Katona ziccerével indul a harmadik negyed, 46-47.

• 16:59:57

Vasas

Pacher büntetőivel pedig átveszi a vezetést a Vasas. 48-47.

• 17:01:50

Hendlein dob egy hármast - ő is eléri a 10 pontot -, de Thompson kosarával azonnal egyenlítenek a piros-kékek. 50-50.

• 17:02:18

Cooke is betalál kintről, 50-53.

• 17:02:41

Frazier pedig egy ziccert dobott, 50-55.

• 17:03:56

Vasas

Taylor ziccerével 54-57.

• 17:05:34

Vasas

Pacher szed támadólepattanót, majd azt követően két pontot szerez a Vasas amerikai centere. 56-57.

• 17:06:25

Hendleinre fújnak egy faultot, amelyet heves kaposvári reklamálás követett. Nem is tűrték ezt a játékvezetők, fújtak egy technikait is.

• 17:07:16

Vasas

Pacher dobta be a büntetőket ezt követően, ám a labdabirtoklásból nem született újabb Vasas-pont, mert eladták a labdát a hazaiak. 58-57.

• 17:07:47

Vasas

Frazier büntetői után Horváth Ákos ver be egy hármast. 61-59.

• 17:08:13

Vasas

Horváth aztán berámol egy újabb triplát, amivel 64-59-re ellép a Vasas.

Vasas

Taylor dob egy ziccert, amivel tovább nő a különbség a Vasas javára. 68-61.

• 17:12:16

Frazier dob szerencsére egy ziccert Fodor gólpasszából. 68-63.

• 17:14:16

Fodor aztán Simmsnek is kioszt egy gólpasszt. Az amerikai duplájával 68-65-re jön fel a KKK.

• 17:14:32

Vasas

Ezt látva a hazaiak is időt kérnek.

• 17:14:51

1:40 a harmadik negyedből visszalévő idő.

• 17:16:33

Frazier szerzett labdát, amjd azonnal odaütöttek neki, megakadályozva a lerohanást, ám a Vasas már bónoszban van, így büntetőzhet a KKK amerikai bedobója.

• 17:16:59

Frazier csak a másodikat dobja be, 68-66.

• 17:17:18

Vasas

Wright zsákolásával 70-66.

• 17:17:56

Frazier mehetett ismét büntetőzni, ezúttal pontra váltotta mindkét kísérletét. 70-68.

• 17:18:14

• 17:18:40

Vasas

Bónuszban a KKK is, Katona pedig büntetőzhet, miután Frazier odaütött neki.

• 17:19:05

Vasas

De csak a másodikat dobja be Katona. 71-68.

• 17:20:03

Újabb kosár pedig már nem esett a negyedben, így 71-68-es Vasas-vezetésről indulhat majd a zárónegyed.

• 17:22:48

Simms középtávolija nyitja a negyedik játékrészt, 71-70.

• 17:23:22

Wisseh büntetőivel pedig a vezetést is megszerzi a KKK. 71-72.

• 17:23:57

Simms zsákolásával pedig tovább nő az előny, 71-74.

• 17:24:57

Vasas

Sárosi Búlcsú pedig nagyon pipa emiatt. Alig egy perc után időt is kér.

• 17:27:19

Egymást követik most a kihyagott dobások mindkét oldalon.

• 17:28:43

Cooke vert be aztán egy hármast. Ezzel elérte a 20 pontot, a KKK pedig 71-77-re ellép.

• 17:29:12

Vasas

De azonnal jön a válasz a túloldalon Thompsontól. 74-77.

• 17:29:33

Fodor dob ziccert, 74-79.

• 17:29:55

Kevesebb, mint öt perc már csak a meccsből.

• 17:30:53

Wisseh ziccerével 74-81.

• 17:31:17

Tíz pontot vert eddig ellenfelére a KKK ebben a negyedben.

• 17:32:00

Vasas

Pacher farag aztán a Vasas hátrányából. Ő is eléri a 20 pontot. 76-81.

• 17:33:01

Vasas

Horváth Ákos két büntetőjével zárkózik tovább a fővárosi alakulat. 78-81.

• 17:34:33

Vasas

Simms adott el egy labdát (összességében neki ez már a negyedik volt), Thompson pedig egy triplával büntetett. 81-81.

• 17:34:46

Időt kér Fekete Ádám.

• 17:35:40

Egy érdekes adalék a végjátékhoz. Felborult a faultarány: a Vasasnak mindössze egyet fújtak be eddig a negyedben, míg a KKK már bónuszban van.

• 17:36:03

2:44 a mérkőzésből visszalévő idő.

• 17:37:11

Hendlein viszont most büntetőzhetett, ám csak a másodikat dobta be. 81-82.

• 17:38:40

Taylor hagyott ki egy hármast, majd a fordulásból Cooke nem tett meg ugyanezt!! Triplájával 81-85-re meglép a Kaposvár.

• 17:38:49

Vasas

Hazai időkérés.

• 17:40:41

Vasas

Simms ad el megint egy labdát, de szerencsére nem tudott pontot, pontokat szerezni ebből a Vasas. Egy kihagyott dobás után leszedték a támadólepattanót, de aztán ők is eladták a labdát.