Sopron KC - Kaposvári KK2017. Január 21. 17:11

Kövessék szöveges közvetítésünket 18 órától! Hajrá KKK!

• 17:58:41

Perceken belül kezdődik a mérkőzés

• 17:59:44

Mindkét csapat számára fontos lenne a győzelem, hiszen az előző fordulóban a KKK és az SKC is kikapott, és most lehetne javítani a mutatókon.

• 18:02:47

Újoncok is vannak a csapatokban: az SKC-nál Dragan Alekszics vezetőedző második alkalommal dirigál a kispadról, miután Sabáli Balázs távozott a soproniaktól. A KKKnál pedig Winsome Frazier váltotta Javier Durent, neki ez lesz az első meccse a Kaposvárral.

• 18:04:18

Wisseh szerzi az első kosarat a meccsen, ezzel vezet a Kaposvár.

• 18:04:52

Az SKC a Johnson - Ruják - Myles - Dénes - Spica ötössel a pályán.

• 18:05:15

A KKK Wisseh – Frazier – Cooke – Hendlein – Simms felállással kezd.

• 18:05:55

3. percbe lépünk de eddig nem nagyon esnek be a labdák, még mindig 0-2 a KKK-nak.

• 18:07:19

Dufault szerzi a Sopron első kosarát, de a másik oldalról azonnal válasuolt Cooke és Simms egy-egy közelivel, 2-6

Kaposvári KK

Fodor Marci a pályán, aki mindjárt be is rámol két pontot, majd Spica ütött oda Simms-nek, aki erre bevágott két büntetőt, 6-10

• 18:11:35

Soproni KC

Majd ismét Johnson dob be egy középtávolit, 8-10. Eddig nem nagyon próbálkoznak a triplákkal a csapatok.

• 18:13:31

Csak meg kellett említeni és Fodor azonnal be is vágott egy triplát! A másik oldalon Ruják próbálkozott ugyanezzel, de az kimaradt, 8-13.

• 18:14:09

Majd Fodor után Cooke is bevág egy hármast! 8-16

• 18:15:05

Soproni KC

Baki a pályán, aki mindjárt oda is üt Dénesnek. A büntetőkből azonban csak egy ment be.

• 18:16:18

Cooke próbálkozott közelről, de Takács leszedte a lepattanató, támadhat a Sopron.

• 18:18:10

Takács ütött oda Cooke-nak, amivel már bónuszban az SKC, Cooke mindkét büntetője jó volt. 12-21

• 18:19:03

Soproni KC

Majd Dufault dobhatott kettőt Cooke hibája után, azok is mind bementek. 14-21

• 18:19:40

A negyed utolsó percében Baki próbálkozott egy triplával, de nem esett be.

• 18:21:44

Soproni KC

Viszont válaszként Dénes dobott egy duplát, majd egy eladott labda után még Johnson is tudott szerezni egy közelit az utolsó másodpercekben, így a negyed vége elég szoros lett, 18-21

• 18:23:55

Soproni KC

Egyenlítéssel kezdi a második negyedet az SKC, Mills dobott egy hármast.

• 18:25:01

Wisseh válaszolt a KKK-tól egy duplával, de Mills bevágott még egy hármast! 24-23-ra vezet az SKC!

• 18:25:38

Majd ismét Wisseh jött, és ezúttal már neki se ment mellé a tripla, 24-26

• 18:26:31

Majd Baki is hozzátette a magáét egy közelivel, így ismét elóg egy kicsit a KKK, 24-28

• 18:27:36

Az újonc Frazier is a pályán van a Kaposvár oldalán és most észre is vétette magát egy sikeres távolival, 31-24

• 18:29:00

Amennyire nem hullottak az első negyedben a hármasok, annyira hullanak a másodikban. Most Baki talált be távolról, ezzel pedig már tízzel megy a KKK, 34-24

• 18:29:28

Soproni KC

Dragan Alekszics időt is kért

• 18:30:28

Soproni KC

Jól sikerült a szünetben lerajzolt figura, hiszen Mills egy triplával csökkentette a különbséget, 27-34

• 18:31:11

Soproni KC

Majd Johnson is dob egy triplát! Elképesztő mennyi hármast dobnak a csapatok a második negyedben. 30-34

• 18:32:08

De a KKK sem hagyja magát, Fodor duplájával és Frazier büntetőivel ismét elhúzunk 30-38-ra

• 18:33:19

Soproni KC

Dénes dobta rá távolról, de kimaradt, azonban a lepattanót Dufault szedte össze és végül be is dobta a kosár alól, 32-38

• 18:34:28

Soproni KC

A Kaposvár volt légiósa Marko Spica eddig nem vitte túlzásba, 11 perc alatt 2 pontot dobott összesen.

• 18:35:17

Soproni KC

Johnson viszont brillírozik, már 12 pont áll a neve mellett, ebből kettő tripla.

• 18:35:39

A másik oldalon Cooke a legjobb 10 ponttal.

• 18:37:33

Soproni KC

A pár perces pontcsendet Mills töri meg aki kegyetlenül bevágott egy hármast, 35-38. Ismét szoros a meccs!

• 18:38:12

Soproni KC

Egy eladott labda után Dénes egyenlíthetett volna, de kimaradt a kosár

• 18:39:20

Majd ismét eladjuk a labdát, ezúttal Wisseh hibázott, de Cooke javított, mivel csúnyán betakarta Dénest.

• 18:40:06

Folyamatosan próbálkoznak a triplákkal a csapatok, de így a félidő vége fele járva már nem nagyon esnek be a távoli próbálkozások.

• 18:40:57

Majd Wisseh szerez egy közeli kosarat az utolsó percben, 35-40

• 18:41:29

Soproni KC

A Sopron időt kér az utolsó másodpercekre.

• 18:44:28

Soproni KC

Hárompontosra játszottak a hazaiak, Takács kapta a labdát, de nem ment be neki, így a második negyed 35-40-es állással végződött. A szünet után folytatjuk.

• 18:58:21

Máris kezdődik a második félidő

• 18:59:31

Két perce tart a harmadik negyed de még nem sikerült betalálni egyik csapatnak se.

• 19:00:07

Soproni KC

Spica töri meg a pontcsendet egy közeli dobással, 3 pontra zárkózik az SKC.

• 19:01:15

A vendég oldalon Wisseh szerzi az első pontokat, de Johnson azonnal válaszolni tud, 41-42.

• 19:02:00

Soproni KC

Majd Marko Spica kosarával átveszi a vezetést a soproni alakulat, 43-42

• 19:02:43

De nem örülhettek sokáig a hazaiak, Wisseh ugyanis elhintett egy triplát, így újra a KKK van előnyben, 43-45.

• 19:05:03

Cooke eredményes a másik oldalon, 47-47.

• 19:05:28

Fej-fej mellett a csapatok, de nagyjából ilyen meccsre is számítottunk.

• 19:06:50

Cooke előző kosara mellé még egy büntető is dobhatott, ami be is ment

• 19:08:17

Frazier szerzett labdát a KKK-nak, de még büntető nélkül tudták faultolni. A támadás végül Wisseh kihagyott hármasával végződött.

• 19:09:40

Soproni KC

A másik oldalon Dénest állították meg szabálytanaul, aki így dobhatott kettőt, be is ment. 49-48

• 19:11:04

Frazier és Cooke szórakozott el egy támadást a vendégoldalon, amit Myles eladott labdája követett. A hibát pedig Grebenár váltotta pontra, 49-50

• 19:11:57

Soproni KC

Myles végül kiharcolt két büntetőt magának, de csak egy ment be, továbbra is kiegyenlítette a küzdelem, 50-50

• 19:12:45

Fodor Marci a legjobbkor talál be távolról! 50-53

• 19:14:01

Soproni KC

Nem sokáig örülhettek a vendégek, Dénes is bevágott egy hármast, majd közvetlenül utána Johnson is dobott egy triplát, 56-53

• 19:15:05

Frazier segedelmével zárkózik a KKK, 56-55

• 19:15:53

Soproni KC

De Johnson ma megállíthatatnal, most egy közelivel operált, amivel három pontra vezet az SKC a harmadik negyed vége felé

• 19:17:13

Wisseh támadhatott volna még, de eladta a labdát, szerencsére, Dufault már nem tudta pontra váltani, így 58-55-ös állással megyünk neki az utolsó negyednek.

• 19:19:20

Soproni KC

Johnson már 19 pontnál és 75%-os triplamutatónál jár, és még hol a vége?

• 19:20:13

Soproni KC

Mills ismét egy triplával indít, majd egy közelit is berámol a sporoni légiós, 63-55

• 19:20:54

Soproni KC

Spica eredményes hazai színekben, immáron tízzel megy az SKC!

• 19:21:18

Fekete Ádám kér időt

• 19:22:51

Az időkérés után Fodor eladja a labdát, amiből a Sopron jöhet, de Wisseh faulttal megállítja a hazai támadást.

• 19:24:42

Fodor ismét csak faulttal tudja megállítani a Sopront a pomntszerzésben.

• 19:25:30

Soproni KC

De ez már két büntetőt ért Spicának, amit helyre is tett, így már 67-55. Az eddigi legnagyobb különbség a meccsen.

• 19:26:04

Soproni KC

Majd Dufault dob egy triplát, elúszni látszik a meccs a Kaposvár számára.

• 19:26:29

Soproni KC

Eddig 12-0-ra nyeri ezt a negyedet a Sopron.

• 19:27:37

Fodor szépít két sikeres büntetővel, de ahogy leírom Ruják bevág egy triplát a másik oldalon, 73-57

• 19:28:59

6 perc van még vissza, fordított már meg mérkőzést innen a KKK

• 19:29:36

Hendlein szerzi első pontjait egy közelivel, 73-62

• 19:30:05

Soproni KC

Dragan Alekszics szeretné még csírájában elfolytani a KKK feltámadását és időt kér

• 19:32:35

Wisseh harcolt ki Ruják ellen egy faultot, amiért dobhatott kettőt. Jók a büntetők, így tízen belül a KKK, 73-64

• 19:33:20

Soproni KC

Johnson büntetőzhetett, de csak egy lett jó, 74-64

• 19:34:11

Cooke próbálkozott egy távoli dobással, de nem jött össze, Hendlein közelije viszont már a helyén van, 74-66

• 19:35:07

De az SKC nem ismer könyörületet, Johnson lépett ki és dobott már megint egy hármast, de Wisseh azonnal tudott rá válaszolni szintén egy triplával, 77-69

• 19:36:06

Wisseh próbálkozott ismét egy távolival, de ezúttal nem ment be, az ellentámadásból viszont Dufault eredményes volt, 79-69

• 19:37:18

Dufault még egy büntetőt is dobhatott az előző duplája után, ami jó is volt, de Wisseh válaszolt a másik oldalon egy középtávolival, 80-71

• 19:38:08

Másfél perccel a vége előtt Frazier dobhatott egy távolit a vendégcsapatból, de nem ment be.

• 19:38:51

Soproni KC

Cooke ütött oda Dénesnek, aki így a bónusz miatt mehetett büntetőzni, de nem ment be egyik se.