MAFC - Kaposvári KK2017. Január 07. 09:10

Kövessék velünk a mérkőzést 17 óra 30 perctől!

• 17:21:41

Sok szeretettel köszöntjük Kedves olvasóinkat!

• 17:22:13

Néhány percen belül kezdődik a Kaposvári KK idei első bajnoki mérkőzése, a fővárosi MAFC ellen.

• 17:23:12

A KKK nagyszerűen zárta a 2016-os évet, hiszen az esztendő utolsó találkozóján, hazai pályán nagyszerű győzelmet arattak Hendleinék a címvédő Szolnok ellen.

• 17:24:22

Fekete Ádám együttese az újévet is egy győzelemmel kezdené, melyre a tabellán elfoglalt helyezések alapján meg is van az esélye a kaposváriaknak. A KKK ugyanis az 5., a MAFC pedig az utolsó, 14. helyről várja a mai össecsapást.

• 17:26:11

Minden bizonnyal nem lesz egyszerű legyőzni a MAFC-ot. A budapestiek ugyan mindössze két győzelmet arattak idén, de ezeket a sikereket hazai pályán a Szolnok és a Zalaegerszeg ellen aratták.

• 17:27:24

Hendleinék számára nem csak a bajnokság miatt lesz fontos ez a találkozó. Egy újabb győzelemmel ugyanis egy fordulóval a szezon fele előtt bebiztosíthatnák részvételüket a Magyar Kupa nyolcasdöntőjében. Az utóbbi évekhez hasonlóan ugyanis ebben a szezonban is a bajnokság felénél az első nyolcban lévő csapat lehet ott a kupadöntőben.

• 17:30:37

A csapatok már a pályán, lássuk a kezdőket!

• 17:31:18

MAFC

Garai Péter vezetőedző a hazai oldalon a Sihota, Kovács, Misek, Smith, Poscsics ötösnek szavazott bizalmat.

• 17:32:24

Kaposvári KK

A KKK pedig Wisseh, Duren, Cooke, Hendlein, Simms felállásban kezd.

• 17:33:11

Duren kihagyott hármasa után Hendlein szedi vissza a pattanót, majd Wisseh szerzi meg ziccerből a meccs első kosarát. 0-2.

• 17:34:14

MAFC

Simms ütött oda Poscsicsak, aki aztán két büntetőjéből csak egyet dobott be. 1-2.

• 17:34:45

MAFC

Smith dob egy hárompontost hazai oldalon, 4-2 a MAFC-nak.

• 17:36:01

Hendlein hagy ki egy dobást, de gyorsan visszapöcizte a labdát ezután. 4-4.

• 17:36:39

MAFC

Kovács Ádám jegyzi az újabb hazai kosarat egy ziccerből, 6-4.

• 17:38:23

MAFC

Polyák állt be időközben a hazaiaknál, aki egy kihagyott hármassal indított. Segítségére sietett azonban Sihota, aki leszedte a támadót, majd faulttal együtt dobott egy közeli kettest. Jó volt a ráadás büntetője is ezt követően, így 9-4-re vezet a házigazda.

• 17:40:24

Nem túl jó a doboforma egyelőre vendég oldalon, folyamatosan lejönnek a kísérletek a gyűrűről.

• 17:40:56

Duren szerez aztán két pontot ziccerből. 9-6.

• 17:41:24

Letelt a negyed első fele közben.

• 17:42:24

Cooke eredményes ziccerből Wisseh gólpassza után. 9-8.

• 17:43:23

MAFC

Wisseh eladott labdájából szerez két pontot Lakits, 11-8.

• 17:45:22

Két perc van már csak vissza a negyedből.

• 17:45:51

Simms értékesített két büntetőt, 11-10.

• 17:46:27

MAFC

Polyák dob egy ziccert. 13-11.

• 17:47:20

Fodor is a pályán időközben, egy ziccerrel véteti észre magát a korábbi válogatott bedobó. 13-12.

• 17:48:05

MAFC

Fél perccel a vége előtt Smith dob egy hármast, így most már biztos, hogy a MAFC nyeri az első negyedet. 16-12.

• 17:48:46

Cooke eresztett el még egy triplát, ami kimaradt, így egy negyed után MAFC - KKK: 16-12.

• 17:50:58

Az első negyed végén kimaradt Cooke hármasa, most viszont bemegy. Triplájával 16-15-re jön fel a KKK.

• 17:51:25

MAFC

Lakits azonban azonnal reagál erre egy kettessel a túoldalon. 18-15.

• 17:53:10

MAFC

Fodor ütött oda dobás közben Polyáknak, aki az első büntetőt kihagyta, majd a másodiknál már helyére küldte a labdát. 19-15.

• 17:54:08

Cooke szed egy támadó lepattanót, majd szerez két pontot a palánk alól. 19-17.

• 17:54:47

Tripla itt, tripla ott. Smith és Baki találtak be kintről, 22-20.

• 17:57:29

Az első időkérés a meccsen. Fekete Ádámnak akadt mondani valója.

• 18:00:30

MAFC

Pocsics neve mellé kerül be újabb két pont, 24-20.

• 18:02:41

MAFC

Fodor faultolta Polyákot dobás közben, a MAFC játékosa viszont két büntetőjéből csak a másodikat váltotta pontra. 25-20.

• 18:03:17

Simms talál be a palánk alól, 25-22.

• 18:04:07

MAFC

Pápai üt oda Simmsnek, ezzel pedig mindkét csapat bónuszban van már a negyed feléhez érve.

• 18:04:40

Simms büntetőzhetett is: az első bement, a második sajnos nem. 25-23.

• 18:05:52

Megvan a vezetés! Duren szedett egy támadólepattanót, majd dobott belőle egy közeli kosarat faulttal együtt. Ezzel volt meg az egyenlítés, az utána járó büntetővel pedig a vezetés. 25-26.

• 18:06:07

MAFC

Időt is kér a MAFC.

• 18:08:24

Hendlein dobott be két büntetőjéből egyet, 25-27.

• 18:09:41

MAFC

Kovács Ádám egyenlít egy dupláva, 27-27.

• 18:11:01

MAFC

S miután Duren oda is ütött neki, jöhetett még a ráadás büntető is, melyet Kovács újabb pontra váltott, megszerezve a vezetést is. 28-27.

• 18:12:17

Simms talált be aztán a palánk alól, majd Poláyk is összehozott egy 2+1-et, ezzel pedig 31-29-re vezet a MAFC.

• 18:12:31

Másfél perc már csak a félidőig.

• 18:12:53

Wisseh egyenlít két büntetőből. 31-31.

• 18:13:34

MAFC

Sihota is dobhatott két büntetőt, melyből csak az egyik ért célba. 32-31.

• 18:14:54

Wisseh állhatott újra a büntetővonalhoz, s dobhatott kettőt, felemás mérleggel. 32-32.

• 18:16:29

Polyák eladott labdája után, 43 másodperccel a szünet előtt még egy kaposvári időkérés.

• 18:18:14

Az időkérést követően Wisseh dob egy ziccert, 32-34 a Kaposvárnak.

• 18:19:27

Majd Wisseh négy másodperccel a negyed vége előtt még szerez egy labdát, indítja Cooke-ot, aki a dudaszó pillanatában bevág még egy hármast!!

• 18:19:58

A tökéletes befejezés után a félidőben MAFC - KKK: 32-37

• 18:36:20

Jól indul a harmadik negyed is a KKK számára. Újra Cooke volt eredményes, ezúttal közelről. 32-39.

• 18:37:12

Smith hármasára Wisseh felel egy kettessel, majd Poscsics is szerez két pontot a túloldalon. 37-41.

• 18:38:36

Wisseh dob egy ziccert, s ezzel Cooke után ő is átlépi a tíz pontot. 37-43.

• 18:40:49

MAFC

Smith ma eddig a MAFC legjobbja, újabb két pontjával - melyeket büntetőkből ért el - már 14 pontnál jár a hazaiak amerikai légiósa. 39-43.

• 18:42:06

Fodor ziccere után Sihota dobott egy hármast, de Wisseh azonnal válaszol erre a túloldalon egy triplával. 42-48.

• 18:43:44

Poscsics is dob egy hármast hazai oldalon, de szerencsére van válasz a túloldalon is, igaz csak egy Baki-ziccer formájában. 45-50.

• 18:44:32

MAFC

Miesek hoz össze egy négypontos akciót. Faulttal együtt dobott be egy hármast, majd értékesítette a büntetőt is, 49-50.

• 18:45:54

Cooke dobja be harmadik hármasát a legjobbkor, 49-53.

• 18:47:23

Két perc van már csak vissza a armadik negyedből.

• 18:49:32

Hendlein kapott technikait, miután kérdőre vonta a játékvezetőket a rá fújt fault miatt.

• 18:50:31

Sihota értékesítette a technikaiért járó büntetőt, a labdabirtoklásból viszont nem tudott pontot szerezni a MAFC. 50-55.

• 18:50:46

Duren dob egy ziccert, 50-55.

• 18:51:45

MAFC

Sihota dobott be két büntetőt, 52-55.

• 18:52:06

Fél perc még a negyedből visszalévő idő.

• 18:53:18

Mindkét csapat bónuszban, ennek nyomán Misek faultja után Wisseh büntetőzhetett, a KKK amerikai irányítója pedig nem is hibázott a vonalról. 52-57.

• 18:54:27

MAFC

Lakits ziccere zárja a negyedet - habár egy utolsó másodperces középtávolira volt még ideje Bakinak, de dobása kimarad. Három negyed után tehát MAFC - KKK: 54-57.

• 18:57:20

Hendlein és Sihota dupláival indul a záró játékrész, 56-59.

• 18:59:23

Hendlein dob be két büntetőjéből egyet, 56-60.

• 19:00:46

MAFC

Poscsics szákolásával két pontra zárkózik a MAFC. 58-60.

• 19:01:42

Wisseh veszi kezébe a dolgokat, s válaszol azonnal egy ziccerrel. 18 pontos ezzel a KKK amerikaija. 58-62.

• 19:02:36

Fodor szerzett egy támadó lepattanót, majd indította Wisseh-t, aki egy újabb ziccerrel 66-58-ra növelte a KKK előnyét.

• 19:02:44

MAFC

Hazai időkérés.

• 19:07:42

MAFC

Sihota triplájával, valamint ziccerével gyorsan felzárkózik a MAFC.

• 19:08:20

MAFC

Majd Sihota két büntetőjéval a vezetést is megszarzi a hazai alakulat. 66-64.

• 19:13:23

Másfél perc már csak a meccsből, továbbra is 70-68-ra a KKK vezet.

• 19:13:38

MAFC

Időt kérnek a hazaiak.

• 19:15:35

MAFC

Poscsics szerez két pontot az időkérés után, így újra egál a meccs. 70-70.

• 19:16:32

Wisseh hagyott ki egy középtávolit, a pattanó pedig a hazaiakhoz került, de szerencsére Wisseh visszaszerezte a labdát, s kiharcolt egy faultot is.

• 19:17:43

50 másodperc van még vissza a találkozó végéig.

• 19:18:53

20 másodperccel a vége előtt a MAFC jut labdához.

• 19:19:31

MAFC

Misek büntetőzhetett, de csak egyet dobott be két kísérletéből. 71-70.

• 19:19:42

Hendlein is mehet büntetőzni.

• 19:20:27

Jó mind a két büntetője Hendleinnek, 71-72 alig 20 másodperccel a vége előtt.

• 19:20:36

MAFC

• 19:22:16

MAFC

Smith dobhatott a MAFC támadásának végén, de Cooke betakarta őt, ez pedig győzelmet ért a KKK-nak!!

• 19:23:09

Óriási végjátékban tehát megszerzi a győzelmet a Kaposvári KK, ezzel pedig bebiztosította a helyét a csapat a Magyar Kupa idei nyolcasdöntőjében.